Akcja „Prezent pod choinkę” również w Turku

Prezent pod choinkę

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Turku kolejny raz włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną "Prezent pod choinkę”. Każdy może wesprzeć inicjatywę i przygotować świąteczny prezent dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii.

Akcja „Prezent pod choinkę” ma na celu niesienie pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują - dzieciom z ubogich rodzin. Dzięki ofiarności darczyńców podczas dotychczasowych edycji udało się obdarować 55 tys. dzieci. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP przy współpracy ze Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy.

Jak można przyłączyć się do akcji? Wystarczy spakować prezent do kartonowego pudełka, decydując jednocześnie czy jest on przeznaczony dla dziewczynki czy chłopca. W paczce znaleźć się mogą nowe artykuły higieniczne i kosmetyki, nowe zabawki, nowe artykuły szkolne, nowa odzież, a także słodycze z datą ważności nie krótszą niż 1 czerwca przyszłego roku. Co nie może być prezentem: Co nie może być prezentem: artykuły używane, artykuły intensywnie pachnące, łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło, żywność inna niż słodycze, leki i witaminy oraz zabawki i publikacje o charakterze militarnym.

Prezent wraz z 10 zł (na koszty organizacji akcji i transport) przekazywać można do 14 listopada parafii w Turku (kontakt przez wiadomość fb). Szczegóły akcji dostępne są na stronie https://www.facebook.com/luteranie.turek

Władysławów: Pontyfikat Jana Pawła II pisany muzyk...
XII Zjazd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.