Brudzew: Nowy wóz strażacki zaparkował już w Chrząblicach

Nowy wóz strażacki zaparkował już w Chrząblicach
Piątek trzynastego na długo zapisze się w historii OSP Chrząblice (gmina Brudzew). To właśnie tego dnia druhowie powitali w swojej jednostce długo wyczekiwany nowy wóz bojowy. 
 
 
 
Na początku tego roku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Promesy otrzymały jednostki z 31 wielkopolskich powiatów, a wartość udzielonych środków na zakup pojazdów to w sumie ponad sześć milionów złotych. Wśród nich znalazła się również jednostka z Chrząblic.
 
Druhowie i mieszkańcy w piątkowy (13 maja) wieczór zebrali się przed strażnica, aby powitać nowy nabytek. Gdy auto wjeżdżało na plac wystrzelono race i fajerwerki, a całemu wydarzeniu towarzyszył oczywiście dźwięk strażackich syren. Niespełna tydzień wcześniej jednostka w Chrząblicach przekazała swój wcześniejszy samochód - Star 244 do jednostki OSP Krwony. 
 
Fot. Patryk Bajdek
Wielkopolscy krwiodawcy z pielgrzymką w parafii Ma...
Turek pierwszym miastem w Polsce, w którym ruszył ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.