Brudzew: Rosną wydatki, funduszu dla sołectw nie będzie

Sesja Rady Gminy Brudzew

Rosnące wydatki bieżące skłoniły samorząd gminy Brudzew do rezygnacji z wyodrębnienia środków stanowiących fundusz sołecki. Decyzję taką podjęli radni podczas czwartkowej (31 marca) sesji.

Wójt Cezary Krasowski omawiając projekt uchwały o niewyrażeniu zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego wskazywał, że w związku m.in. z kryzysem wywołanym wojną w Ukrainie drastycznie rosną wydatki bieżące. Koszty ogrzewana w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły o ponad 513 tys. zł, a za energię elektryczną dla budynków użyteczności publicznej opłaty wzrosły o ponad 667 tys. zł. Różnica w finansowaniu oświaty to natomiast ponad milion złotych.

Ze strony radnych pojawiły się głosy, że dla sołectw fundusz to jedyne źródło finansowania inwestycji. Apelowano przy tym, aby zawieszenie środków ograniczyć tylko do jednego roku.

W głosowaniu 10 radnych nie wyraziło zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego, trzy osoby były przeciwne, a jedna wstrzymała się od głosu.

Po dwóch latach wracają Dni Malanowa. Kto zagra?
Punkt wymazowy przy szpitalu kończy działalność

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.