Brudzew: Rodzinnie i po strażacku na pikniku rodzinnym w Brudzyniu

Piknik strażacki w Brudzyniu

Mieszkańcy Brudzynia (gm. Brudzew) nie raz już udowodnili, że potrafią pozytywnie zaskoczyć. Nie inaczej było w sobotę, 22 czerwca, gdy na placu przed świetlicą wiejską obył się IV Piknik Rodzinny, Imprezę otworzyła sołtys Anna Surdyga i Przemysław Wdowiński z OSP Brudzyń.

Każdy z licznie przybyłych mieszkańców mógł znaleźć atrakcję dla siebie. Jedni brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez animatorów, inni z zaciekawieniem oglądali zabytkowe samochody i motocykle z Automobil Klubu z Turku. Głównym punktem była oczywiście loteria fantowa. Organizatorzy przygotowali ponad 120 losów, spośród których każdy wygrywał. A wygrać było można najróżniejsze rzeczy, m.in. książki i zabawki.

Duże zainteresowanie i uznanie zyskał pokaz ratownictwa drogowego i pierwszej pomocy. Wrak samochodu musiał ustąpić umiejętnością i sprawności strażaków z OSP Chrząblice, którzy fachowo uratowali uwięzionego w nim pozoranta.

Całość przygotowali druhowie z OSP Brudzyń, Sołectwo Brudzyń i Koło Gospodyń Wiejskich z Brudzynia. Impreza od lat cieszy się ogromnym powodzeniem i stanowi doskonałą formę integracji lokalnej społeczności.

MK
Policyjne mistrzostwa w siatkówce zakończone. Najl...
Brudzew: Noc ludowych wierzeń

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.