Chcesz wstąpić do WOT? Wybierz dogodny termin szkolenia i zgłoś się do rekrutera!

Drive-thru

Wielkopolskich terytorialsów jest już 1800, jeśli chcesz zostać jednym z nich zgłoś się na szkolenie. Nabór do służby jest nadal otwarty. Dla wszystkich chętnych zaplanowane zostało siedem terminów szkoleń, dlatego każdy przyszły żołnierz WOT może wybrać dogodny dla niego termin. Szkolenia są skierowane zarówno do osób, które nigdy nie miały kontaktu z wojskiem ale także dla tych osób, które już jakiś czas temu składały przysięgę wojskową.

Misja WOT

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności, dlatego żołnierze działają na obszarze województwa, powiatu czy gminy. W tej chwili zadań dla żołnierzy jest bardzo dużo a skupiają się one głownie na wsparciu służby zdrowia, opiece nad kombatantami czy też szeroko rozumianymi działaniami przeciwkryzysowymi.

Żołnierze wielkopolskiej brygady od samego początku pandemii bardzo mocno zaangażowani są w walkę z koronawirusem. To pewnego rodzaju sprawdzian zdolności, który ściśle wpisuje się w misję i zadania Wojsk Obrony Terytorialnej. Zauważamy duże zainteresowanie służbą wojskową w wymiarze ochotniczym, a jednym z głównych motywów rekrutów jest chęć podjęcia aktywnych działań i pomoc lokalnej społeczności. W 2020 roku tylko na krótki czas zawiesiliśmy pobór, ale ze względu liczne zgłoszenia od ochotników wróciliśmy do rekrutacji w szeregi brygady. W tym roku tak zaplanowaliśmy kalendarz szkoleń, aby każdy chętny znalazł dogodny dla siebie termin i mógł zostać terytorialsem. W trakcie całego szkolenia istotnym elementem będzie zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia szkolonych poprzez wzmożony reżim sanitarny ukierunkowany na ograniczanie ryzyka zachorowania. – mówi płk Rafał Miernik – dowódca 12WBOT.

Dla kogo WOT?

WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi obywatelstwo polskie, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się zarówno osoby, nie pełniące do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści. Mile widziane są zarówno osoby aktywne społecznie, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. WOT jest miejscem dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.

Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT jest doskonałą szansą na połączenie życia rodzinnego, zawodowego z możliwością służby dla Polski.

Terminy rozpoczęcia szkoleń podstawowych i wyrównawczych w 2021 roku.

12 lutego
12 marca
14 maja
25 czerwca
27 sierpnia
30 października
11 grudnia

Jak się zgłaszać do WOT?

Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi WOT, powinni zgłaszać swoje kandydatury w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień, która odpowiada za przeprowadzenie kwalifikacji. Rekomendowanym sposobem składania wniosku o powołanie do służby jest skorzystanie z ePUAP. Choć najwygodniejszym rozwiązaniem jest kontakt z żołnierzem z zespołu rekrutacyjnego który pomoże z załatwieniu wszelkich formalności.

REKRUTERZY WOT:
szer. Marcin MRÓWKA tel. 796 700 883
szer. Anna SZYMANIAK tel. 603 727 229
szer. Patryk KRAJEWSKI tel. 669 411 620

ZDJĘCIA: 12WBOT/DWOT

kpt. Marcin MISIAK
12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Przedszkolaki z „Ósemki” poznają zawody Rodziców
Ponad 1800 mieszkańców powiatu zaszczepionych prze...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.