Malanów: Dinozaury w bibliotece

Noc Bibliotek

VII Noc Bibliotek odbyła się 8-9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Jest to ogólnopolska akcja czytelnicza której zadaniem jest promowanie biblioteki jako miejsca spotkania z szeroko rozumianą kulturą. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie aktywnie włączyło się w obchody tego święta bibliotek i czytania.

W piątkowy wieczór, 8 października naszą bibliotekę opanowały dinozaury. Mistrzami w poskramianiu prehistorycznych gadów okazali się uczniowie klas III-IV z terenu gminy Malanów. Dwadzieścioro dzieci doskonale się bawiło biorąc udział w specjalnie przygotowanych zadaniach, których motywem przewodnim były dinozaury. Odnajdywanie jaj dinozaurów, dopasowywanie trudnych, łamiących język nazw gadów do ich wizerunków czy stworzenie szkieletu dinozaura nie stanowiły problemu dla uczestników spotkania. Uczestnicy świetnie radzili sobie w konkurencjach ruchowych. Podążanie tropem wymarłych gadów czy wyścigi dinozaurów na sznurku były wspaniałą rozrywką, a radość i doping towarzyszące wykonywaniu zadań niosły się echem po całej bibliotece.

Jedno nieodnalezione jajo dinozaura zostało gdzieś w bibliotece. Kto wie czy za jakiś czas nie wykluje się z niego mały dinuś – bibliofil. VII Noc Bibliotek „W cieniu dinozaurów” przeszła do historii. W CKiBP w Malanowie można obejrzeć wystawkę prac plastycznych przedstawiających szkielety dinozaurów – efekt nocnych zajęć.

Anna Sobczak


Jesienne obserwacje przyrodnicze w Przedszkolu Kra...
Piękne słońce oraz wyjątkowa atmosfera podczas XIX...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.