Malanów: Czekoladowe spotkanie w Świetlicy Wiejskiej w Celestynach

Celestyny

Dnia 25 września w Świetlicy wiejskiej w Celestynach, odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Było to już piąte spotkanie, którego tematem były „czekoladowe desery”.

W warsztatach wzięło udział 16 osób (z gośćmi i dziećmi ponad 20), w różnych przedziałach wiekowych. Panie przygotowały i upiekły bardzo smaczne piernikowo-czekoladowe ciasteczka, Paul Mitchell posiadający „Certificate of Chocolate Taster”, czyli: tytuł stanowiący go sommelier czekolady, z zakupionych wcześniej produktów sporządził pyszną czekoladę w postaci półpłynnej masy podanej w cienkich szklankach przyozdobionych wianuszkiem białego cukru, zwłaszcza ta czynność cieszyła się szczególnym zainteresowaniem, a konsumpcja już niejako z natury była szczególnie miłym doznaniem.

Podczas degustacji czekolady i ciasteczek wiele rozmawiano, trwała wymiana poglądów, wspomnień, dawnych i obecnych zwyczajów, a wszystko to odbywało się w bardzo miłej atmosferze.

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 17.00 i trwały ponad trzy godziny. Ostatni uczestnicy opuścili świetlicę przed godziną 21.00.

Andrzej Toms


Władysławów: Kolejna inwestycja zrealizowana
Pamiętajmy o odblaskach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.