Kawęczyn: Wsparcie dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Młodzianowie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie

Gmina Kawęczyn otrzymała grant w wysokości ponad 50 tys. zł na wsparcie dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Młodzianowie. Środki pochodzą z funduszu przeddziałania epidemii COVID-19.

Dofinansowanie przyznano w ramach Projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe oraz pozakonkursowe w zakresie epidemii COVID-19 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Celem powierzenia grantów w ramach projektu jest wsparcie instytucji pomocy i integracji społecznej oraz pieczy zastępczej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem pandemii koronawirusa.

Środowiskowe domy samopomocy to wyjątkowe miejsca, w których uczestnicy mają możliwość rozwoju osobistego poprzez naukę nowych umiejętności lub podtrzymywanie umiejętności zdobytych wcześniej, np. w zakresie czynności dnia codziennego, funkcjonowania w życiu społecznym. Zarówno podopieczni, jak i osoby sprawujące opiekę, czerpią od siebie nawzajem. W związku z pandemią koronawirusa środowiskowe domy samopomocy musiały zastosować się do wytycznych sanitarnych i zaproponować użytkownikom nowe zasady działania. Wsparcie pozyskane ze środków zewnętrznych pozwoli jeszcze lepiej przystosować się do nowej rzeczywistości.

Brudzew: W wirtualnym świecie
Buty neoprenowe, z którymi Twoje stopy odpoczną na...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Kazik w piątek, 23 kwietnia 2021 11:34

Grant kowidowy, a uczestnicy zajęć w domach siedzą.

Grant kowidowy, a uczestnicy zajęć w domach siedzą.
Gość
sobota, 22 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.