Malanów: Gmina z dofinansowaniem na drzewa miododajne

Drzewa miododajne

W dniu 11 października br. na terenie zielonym za tzw. Ośrodkiem Zdrowia w Malanowie zostały posadzone kolejne drzewa. Na zakup 22 sadzonek drzew miododajnych Gmina Malanów otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Kwota dotacji wyniosła 8.740 zł co stanowi prawie 90% kosztu ich zakupu.

Sadzenie drzew miododajnych jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć zapobiegających wymieraniu pszczół, a ponadto poprawia jakość powietrza, jak również korzystnie wpływa na zmiany mikroklimatu.

W 2019 r. po raz pierwszy Gmina Malanów uzyskała z budżetu Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie dzięki, któremu na ul. Parkowej w Malanowie posadzono 57 sztuk drzew. Posadzone wówczas klony i lipy już dziś tworzą piękną aleje, dlatego Samorząd Gminy Malanów planuje kontynuować prowadzenie nasadzeń w kolejnych latach.

źródło: malanow.pl

Dobra: Z profilaktyką u seniorów
Gm.Turek: Gala Finałowa Konkursu Historycznego Pat...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - steven seagal w środa, 20 października 2021 10:18

PiS obiecał krainę mlekiem i miodem płynącą - realizuje obietnice.
Dziękujemy! - nic więcej nam nie trzeba.
Może w trosce o jakość powietrza należy zacząć zapobiegać i karać za smrodzenie kopciuchami i spalanie śmieci? Pies z kulawą nogą nie interesuje się smrodem i truciznami, które regularnie wydobywają się popołudniową i wieczorową porą z niektórych kominów.

@Sukces - 9,7 tyś bo 8740 to 90% czyli 440zł/drzewko

PiS obiecał krainę mlekiem i miodem płynącą - realizuje obietnice. Dziękujemy! - nic więcej nam nie trzeba. Może w trosce o jakość powietrza należy zacząć zapobiegać i karać za smrodzenie kopciuchami i spalanie śmieci? Pies z kulawą nogą nie interesuje się smrodem i truciznami, które regularnie wydobywają się popołudniową i wieczorową porą z niektórych kominów. @Sukces - 9,7 tyś bo 8740 to 90% czyli 440zł/drzewko
Gość - Sukces w środa, 20 października 2021 08:31

No, no 9tys.za 22 sadzonki to naprawdę sukces...

No, no 9tys.za 22 sadzonki to naprawdę sukces...
Gość - pinokio w środa, 20 października 2021 14:07

Dojna zmiana według PiS?

Dojna zmiana według PiS?
Gość - Serio w wtorek, 19 października 2021 18:56

Ze złota te miododajne sadzonki czy jak? Ponad 441zł za sadzonkę-serio ktoś w to uwierzy!!!

Ze złota te miododajne sadzonki czy jak? Ponad 441zł za sadzonkę-serio ktoś w to uwierzy!!!
Gość
środa, 25 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.