Wideo: Płonie Sun Garden! Jedna z hal produkcyjnych cała w ogniu

Pożar Sun Garden

Płonie hala produkcyjna zakładu Sun Garden w Malanowie. Do akcji gaśniczej przyłączają się kolejne jednostki straży pożarnej z terenu całego powiatu tureckiego.

Po tragicznych wydarzeniach w PROFIm, to już kolejny ogromny pożar, który wybuchł na terenie zakładu będącego jednym z głównych pracodawców w powiecie tureckim.

Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali około 15.30. Ogień pojawił się w hali produkcyjnej pianki. Na miejscu wciąż dysponowane są kolejne zastępy straży pożarnej z terenu powiatu tureckiego, Konina, Kalisza oraz Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Strażacy pracują w maskach tlenowych z uwagi na toksyczne gazy.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że na miejsce udają się również samorządowcy w tym starosta turecki Dariusz Kałużny i marszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Ogień objął około 2500 metrów kwadratowych. Około 750 pracowników zostało ewakuowanych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Firma Sun Garden wielokrotnie były obiektem, na którym ćwiczyli strażacy, jednak nikt nie zakładał, że tak dramatyczny scenariusz może stać się rzeczywistością.

O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco.

Wideo: Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. M...
Dobra: Będzie bezpieczniej - dla kierowców i dla p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Marek Bykowski w sobota, 18 stycznia 2020 00:36

Cytat z opublikowanego tekstu "Firma Sun Garden wielokrotnie były obiektem, na którym ćwiczyli strażacy, jednak nikt nie zakładał, że tak dramatyczny scenariusz może stać się rzeczywistością."

To nie scenariusz był dramatyczny tylko dramatyczną okazała się rzeczywistość.

Cytat z opublikowanego tekstu "Firma Sun Garden wielokrotnie były obiektem, na którym ćwiczyli strażacy, jednak nikt nie zakładał, że tak dramatyczny scenariusz może stać się rzeczywistością." To nie scenariusz był dramatyczny tylko dramatyczną okazała się rzeczywistość.
Gość - Właściciel w wtorek, 14 stycznia 2020 18:49

Zdjęcie wykonane z terenu firmy. Czy Panie Błaszczyk miała na to zgodę?

Zdjęcie wykonane z terenu firmy. Czy Panie Błaszczyk miała na to zgodę?
Gość - Tomek w wtorek, 14 stycznia 2020 20:18

Nie powiem w 100%, że nie z terenu firmy, bo nie znam topografii firmy. Ale są aparaty z 125 krotnym zoomem optycznym, więc zrobienie zbliżenia zza płotu jest jak najbardziej realne. Wystarczy 20-30 krotny zoom.
Podpisałeś się właściciel... no tak, bo właściciel SG ma czas i chęć i potrzebę tutaj pisać? Gdyby coś było nielegalne, to po prostu poszedłby pozew, a nie jakaś śmieszna wypowiedź.

Nie powiem w 100%, że nie z terenu firmy, bo nie znam topografii firmy. Ale są aparaty z 125 krotnym zoomem optycznym, więc zrobienie zbliżenia zza płotu jest jak najbardziej realne. Wystarczy 20-30 krotny zoom. Podpisałeś się właściciel... no tak, bo właściciel SG ma czas i chęć i potrzebę tutaj pisać? Gdyby coś było nielegalne, to po prostu poszedłby pozew, a nie jakaś śmieszna wypowiedź.
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.