Malanów: Ponad siedem milionów na inwestycje w 2022 roku

Malanów

Radni z gminy Malanów jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem planu dochodów i wydatków na 2022 rok. Na inwestycje przewidziano w nim ponad 7,5 mln zł.

Dochody budżetu gminy Malanów na 2022 rok ustalono w łącznej kwocie niemal 30,5 mln zł, natomiast wydatki sięgnęły kwoty blisko 36 mln zł. Wydatki majątkowe, czyli te przeznaczone na inwestycje to w przyszłorocznym budżecie malanowskiego samorządu ponad 7,5 mln zł. Tak przygotowany plan dochodów i wydatków został pozytywnie oceniony zarówno przez Regionalną Izbę Obrachunkową, jak i komisje rady gminy. Zyskał również stuprocentową akceptację rady.

Jedną z największych inwestycji, które gmina realizować będzie w przyszłym roku jest rozbudowa szkoły w Dziadowicach, na którą zaplanowano ponad dwa miliony złotych. Ponad milion zabezpieczono również na budowę ul. Stawiszyńskiej w Malanowie. W projekcie budżetu znalazły się również takie inwestycje jak: budowa wodociągu gminnego na terenie gminy Malanów, budowa drogi w sołectwie Rachowa, budowa drogi dojazdowej dla mieszkańców Bibianny, budowa drogi w miejscowości Targówka, budowa drogi Kotwasice-Zygmuntówek, przebudowa drogi Skarżyn Kolonia- Czachulec Stary, przebudowa ulicy Różanej w Malanowie, przebudowa budynku na ul. Szkolnej, rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego, a także budowa placów zabaw w Malanowie.

Malkontenci i orędownicy. O budowie kolei kolejny ...
Malanów: W nowy rok z nowym dietami i wynagrodzeni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.