Malanów: W Celestynach smacznie i zdrowo

5-Kopiowanie

W 2020 r. dobiegła końca budowa świetlicy wiejskiej w Celestynach, ale ze względu na sytuacje pandemiczną obiekt przez ponad rok niedostępny był dla potencjalnych użytkowników.

W sobotę 29 maja 2021 r. udało się zorganizować pierwsze z cyklu kilkunastu warsztatów kulinarnych pn.: „W Celestynach smacznie i zdrowo”. Warsztaty te adresowane są dla wszystkich chętnych mieszkańców wsi Celestyny, a ich celem jest wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie przygotowania potraw z wykorzystaniem różnorodnych produktów. Jedną z największych zalet warsztatów będzie integracja międzypokoleniowa i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Osoby starsze przekażą młodym stare receptury i sposoby przygotowania tradycyjnych potraw, młodzi natomiast pokażą swoje umiejętności kulinarne w oparciu o nowatorskie przepisy. Uczestnicy warsztatów wzbogacą również swoją wiedzę na temat sposobu serwowania i dekorowania potraw oraz nakrywania stołu.

W pierwszych warsztatach uczestniczyło kilkanaście osób, a ich tematem był wypiek ciast i ciasteczek. W nowej i w pełni wyposażonej kuchni panie z łatwością przygotowały ogromną ilość maślanych ciastek i babki. Wspólne pieczenie zakończyła degustacja.

źródło: malanow.pl


Malanów: Sukces Joasi podczas Przeglądu Piosenki d...
Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów na obszarach le...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 22 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.