Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dlaczego wybrać płatny antywirus?

Dlaczego wybrać płatny antywirus?

Ciężko wyobrazić sobie dziś życie bez internetu. Internet stał się naszą codziennością i jest już praktycznie niezbędny do normalnego funkcjonowania. Bez wątpienia jest to ogromne ułatwienie i duża wygoda, ale nie można jednak zapominać, że z sieci korzysta prawie każdy, w tym również przestępcy. To, co ułatwia życie nam, ułatwia życie także oszustom.

Cyberprzestępczość rozwija się w błyskawicznym tempie i każdego dnia pojawia się w sieci mnóstwo nowych wirusów, które stanowią dla nas zagrożenie. Dlatego każdy komputer, laptop i telefon potrzebuje antywirusa, który chroni przed złośliwym oprogramowaniem. Ponieważ na szali znajdują się nasze dane i hasła, nie ma tu miejsca na przypadek. Program musi być dobry i skuteczny. Dlaczego płatny antywirus jest lepszy od darmowego? Wyjaśniamy.

Darmowy i płatny antywirus – czym się różnią?
Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że płatny antywirus niewiele różni się od darmowego. W końcu w obu przypadkach chodzi o to samo – i jeden i drugi ma chronić system przed złośliwym oprogramowaniem. Oczywiście tak jest, ale program programowi nierówny. Antywirus musi działać kompleksowo i zapewniać wieloetapową ochronę – rozpoznawać zagrożenia, blokować je, usuwać i naprawiać szkody, które zdążył wyrządzić.

Wielu producentów oferuje nam darmowe oprogramowania, z których możemy korzystać bez ograniczeń. Warto jednak zainstalować wersję, która daje nam dostęp do wielu funkcji dodatkowych. Darmowe programy antywirusowe pozbawione są zwykle wielu mechanizmów, które zapewniają najskuteczniejszą ochronę. Wykorzystują one tylko podstawowe techniki zabezpieczeń i koncertują się na konkretnych typach złośliwego oprogramowania – zwykle wirusach i trojanach.

Oznacza to, że aplikacja bez problemu pokona trojana, lecz wobec ataku ransomware pozostanie obojętna. Również w przypadku problemów technicznych pozostawieni jesteśmy sami sobie, gdyż wersja darmowa nie oferuje wsparcia ze strony producenta. W razie awarii, pomocy musimy szukać na forach internetowych. Z tego też względu darmowy antywirus wypada niezwykle słabo i nie może konkurować z płatnym odpowiednikiem.

Jaki antywirus do użytku domowego?
Wybór odpowiedniego antywirusa to zawsze kwestia bardzo indywidualna. Wiele zależy od naszych potrzeb i tego, jakie funkcje będą dla nas szczególnie przydatne. Mimo wszystko nawet domowy komputer wymaga oprogramowania, które zapewni ochronę na najwyższym poziomie. W dzisiejszych czasach dużą część życia spędzamy w wirtualnym świecie. Korzystamy z poczty elektronicznej, portali społecznościowych, pobieramy aplikacje, oglądamy filmy, robimy zakupy i dokonujemy płatności…

Często trzymamy na dysku ważne pliki i dane, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Aby zapewnić sobie kompleksową ochronę i czuć się bezpiecznie, warto wybrać oprogramowanie, które wykorzystuje najnowsze technologie i oferuje funkcje, które skutecznie chronią naszą prywatność. Tylko płatny antywirus wyposażony w wiele zaawansowanych modułów, działa na wszystkie zagrożenia i dba o nasze bezpieczeństwo w sieci. Chroni nasze dane osobowe, zapewnia anonimowość, blokuje zainfekowane strony i zabezpiecza przed wieloma innymi zagrożeniami, o których nie mamy nawet pojęcia!

Jaki antywirus dla firmy?
Darmowe oprogramowanie nie zapewnia często odpowiedniej ochrony nawet dla urządzenia domowego. Nic więc dziwnego, że tym bardziej przedsiębiorstwo, potrzebuje zabezpieczenia jeszcze bardziej zaawansowanego. Wybierając antywirusa dla małej lub dużej firmy, nie warto tracić czasu na sprawdzanie wersji bezpłatnych. Po pierwsze są one najczęściej wyłącznie do użytku domowego, po drugie nie posiadają wielu modułów, niezbędnych do ochrony przedsiębiorstwa. Antywirus dla firmy powinien posiadać szereg mechanizmów, które pozwalają uzyskać najwyższą jakość zabezpieczeń, takich jak:

Firewall, czyli zaporę ogniową, która blokuje połączenia nieznanych i niebezpiecznych aplikacji w systemie operacyjnym oraz nadzoruje porty komputera.

Optymalizator systemu, który dba o wydajność systemu operacyjnego, czyści dysk ze zbędnych plików, usuwa historię przeglądania i ciasteczka.

Skaner stron internetowych, czyli narzędzie, które rozpoznaje, ostrzega lub blokuje zainfekowane strony, chroniąc użytkownika przed atakami phishingowymi.

Ochronę bankowości w postaci bezpiecznej przeglądarki lub mechanizmu kontroli sieciowej, która pozwala tylko na połączenia ustanowione z bankiem, co minimalizuje ryzyko dokonania operacji przez fałszywą witrynę.

Ochronę prywatności, która uniemożliwia identyfikację i śledzenie użytkownika poprzez programy szpiegujące.

Antyspam, który blokuje spam na podstawie adresu IP nadawcy, analizy słów kluczowych, zawartego hiperłącza i załączników.

Skaner podatności, czyli regularne aktualizacje systemu i aplikacji, które zapobiegają atakom na nieaktualne oprogramowania.

wiele innych funkcji, które przydają się w biznesie. Może to być: trwała niszczarka plików, konsola administracyjna, która pozwala zarządzać całym systemem z jednego miejsca, moduł kopii zapasowej i inne.

Darmowy antywirus to dziś stanowczo za mało! Każde przedsiębiorstwo wymaga zaawansowanej ochrony, wyposażonej w innowacyjne moduły i systemy, które chronią pamięć komputera, eliminują potencjalne zagrożenia i gwarantują kompleksową ochronę urządzenia i danych. Więcej informacji na temat skutecznych rozwiązań dla firm i użytkowników indywidualnych, znajdziesz na stronie https://bitdefender.pl/

W obwarzanku pękła „dyszka”. Gmina Turek ma już po...
Dobra: Druhowie w czwartek pożegnają prezesa OSP

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 20 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.