Malanów: Nowa droga w Grąbkowie jeszcze w tym roku

Grąbków

20 stycznia w gabinecie Starosty Dariusza Kałużnego została podpisana pierwsza w tym roku umowa na wykonanie inwestycji drogowej. Umowa dotyczy dużego przedsięwzięcia dofinansowanego w 95 procentach z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4490P Grąbków- Kowale Pańskie w miejscowości Grąbków”.

Umowę ze strony wykonawcy podpisał Paweł Andrzejczak z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych S.A. w Kole, natomiast w imieniu Zarządu Dróg Powiatowych w Turku podpis złożył Konrad Gromada. Przy podpisaniu umowy obecny był także Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Szewczyński.

Zakres zadnia obejmuje wykonanie robót wzdłuż drogi powiatowej nr 4490P od skrzyżowania z DW 470 na odcinku ok. 1,6km w m. Grabków. Planowane prace w głównej mierze będą polegać na poszerzeniu istniejącej konstrukcji jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni w miejscu utraty nośności i wykonaniu nowej nawierzchni ścieralnej drogi. Zaprojektowano również wykonanie chodnika oraz zjazdów do przyległych posesji co niewątpliwie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Umowna wartość inwestycji wynosi 4.024.187,69 zł. 5 procent środków pochodzi z budżetu Powiatu Tureckiego.


Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Samorządowym n...
Tuliszków: Umowa na II etap budowy kanalizacji zos...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Azbest to samo zdrowie w piątek, 21 stycznia 2022 21:26

Wreszcie po tylu latach droga jedna z gorszych w powiecie zostanie wyremontowana. Remont i chodnik był planowany od 30 lat.
A co z wodociągami, są z azbestowych rur?

Wreszcie po tylu latach droga jedna z gorszych w powiecie zostanie wyremontowana. Remont i chodnik był planowany od 30 lat. A co z wodociągami, są z azbestowych rur?
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.