Odblaskowa akcja w Powiecie Tureckim

Akcja odblaskowa

Dzisiaj, tj. października na terenie sklepu Kaufland miała miejsce wielka akcja społeczna zwiększającą świadomości bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, której inicjatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Turku.

Do realizacji inicjatywy przyłączyli się starosta turecki Dariusz Kałużny, wiceprzewodniczacy Rady Powiatu Tureckiego Jan Smak, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, a także dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku Katarzyna Wysocka wraz z pracownikami oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Turku.

Organizatorzy wręczali przechodniom kamizelki i drobne elementy odblaskowe i tym samym zachęcali obdarowanych do ich noszenia.

Dzięki odblaskom uczestnicy ruchu drogowego o zmroku będą znacznie lepiej widoczni w światłach samochodu.

Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Tak niewielki element może uratować
zdrowie, a nawet życie!

źródło: Powiat Turek

 

Tuliszków: II Ogólnopolski Turniej Judo w Mochach
Skatepark otwarty. Na początek warsztaty i triki z...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Marian w niedziela, 02 października 2022 14:21

Panie Smak a węgla twój szwagier Bartosik z Nowogrodzkiej od PiS nie przywiózł? Bo tym starszym ludziom to węgiel jest potrzebny a nie kamizelki i to w dodatku nieocieplone.

Panie Smak a węgla twój szwagier Bartosik z Nowogrodzkiej od PiS nie przywiózł? Bo tym starszym ludziom to węgiel jest potrzebny a nie kamizelki i to w dodatku nieocieplone.
Gość - 40 milionów zł w niedziela, 02 października 2022 10:49

Ach jakie tłumy i jaka średnia wieku chętnych na kolorowe zabaweczki od PiS .To dobrze świadczy o społeczeństwie w Turku przed przyszłorocznymi wyborami.

Ach jakie tłumy i jaka średnia wieku chętnych na kolorowe zabaweczki od PiS :o.To dobrze świadczy o społeczeństwie w Turku przed przyszłorocznymi wyborami.;)
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.