Ponad dziewięć milionów na infrastrukturę sportową. Są środki na budowę sali przy I LO w Turku

I LO w Turku

Ponad dziewięć milionów złotych trafi do gmin powiatu tureckiego w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska”. W tej kwocie mieszą się też środki na budowę sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Turku.

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. W powiecie tureckim dofinansowanie otrzymały cztery wnioski. Kwota przeznaczona na ich realizację w ramach projektu to 9 226 516 zł.

Dzięki temu możliwa będzie budowa sali gimnastycznej wraz z towarzyszącą infrastrukturą oraz łącznikiem komunikacyjnym z istniejącym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, na którą pozyskano 3 501 978 zł, a także przebudowa szkolnej infrastruktury lekkoatletycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku, gdzie kwota dofinansowania wyniosła 1 084 346 zł.

Pozostałe projekty, które otrzymały dofinansowanie to budowa sali gimnastycznej, wraz z zapleczem sportowym, w ramach inwestycji Rozbudowa szkoły w Dziadowicach (1 489 511 zł) i budowa Sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piekarach ( 1 797 471 zł).

Obwieszczenie Starosty Tureckiego
Kto zagra na Dniach Turku i Gminy Turek? Wyjątkowe...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - nelson w wtorek, 27 lipca 2021 12:08

A orlik przy ZSZ w Turku w sezonie wakacyjnym zamknięty, bo nie ma pieniędzy by zapłacić, gospodarzowi by otwierał

A orlik przy ZSZ w Turku w sezonie wakacyjnym zamknięty, bo nie ma pieniędzy by zapłacić, gospodarzowi by otwierał
Gość
środa, 10 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.