Przykona: Gmina przyjazna energii

Samorząd przyjazny energii

Rozstrzygnięto szóstą edycję konkursu „Samorząd przyjazny energii”. W tym roku wśród samorządów, które zdobyły najwyższe uznanie jury znalazła się gmina Przykona.

Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.

- Nagrodziliśmy samorządy  za inicjatywy i starania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii, przeciwdziałanie powstawaniu smogu czy rozwój elektromobilności – mówi Wojciech Tabiś, dyrektor PTPiREE.

Gminę Przykona doceniono m.in. za wysoką świadomość ekologiczną i energetyczną w zarządzaniu podległym obszarem. Szczególną uwagę komisja konkursowa zwróciła na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań proekologicznych przy tworzeniu Gminnego Parku Energetycznego oraz zaangażowanie w odnawialne źródła energii. Nie bez znaczenia jest również udana współpraca władz lokalnych z energetykami i udział w Turkowskim Klastrze Energii, którego celem jest wspieranie efektywnego zarządzania lokalną gospodarką energetyczną

Samorząd gminy Przykona oprócz pamiątkowej statuetki otrzymał także grant w wysokości 15 tys. zł na dalsze inwestycje.

Dla samorządów z powiatu tureckiego prawie dziewię...
W Turku powstaje McDonald. Firma ma już pozwolenie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.