Przez koronawirusa zamknięte PSZOK-i. Co ze śmieciami z gmin Przykona, Turek i Malanów?

Pszok Malanów

W związku z pandemią koronawirusa zostały zamknięte Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Psarach (gm. Przykona) i Malanowie. Zaostrzenia obowiązują do odwołania i mają na celu zminimalizowanie zagrożenia.

Od poniedziałku, 16 marca, zamknięty jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Psarach, z którego korzystają mieszkańcy gminy Przykona oraz gminy Turek.

- Zaostrzenia zostały wprowadzone w związku z decyzją o stanie epidemiologicznym w Polsce. Głównym działaniem PSZOKów jest odbiór odpadów z naszych posesji. Gdyby doszło do kontaktu pracownika z PSZOKu z kimś zarażonym, to wszyscy pracownicy firmy byliby objęci kwarantanną- wyjaśniał Wójt Gminy Turek Karol Mikołajczyk. Nie wiadomo kiedy nastąpi ponowne otwarcie punktu.

Wójt Mikołajczyk podkreśla, że istotne w tym przypadku jest to, jak rozwijać się będzie epidemia i jak będzie wyglądać sytuacja na terenie gminy.

- PSZOK jest na czas pandemii zawieszony do odwołania. Mamy nadzieję, że to za długo nie potrwa. Apelujemy i prosimy ludzi o to, by nie dowozili śmieci. Chodzi o to, by zminimalizować aktywność i tym samym zagrożenie - mówi z kolei wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski.

Również Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Malanowie poinformowało, że w związku z pandemią koronowirusa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny. Tu PSZOK nie będzie odbierał śmieci do 25 marca.

- Myślimy żeby w przyszłym tygodniu wznowić odbiór śmieci. Decyzja jest jednak jeszcze niepodjęta. Sytuacja jest dynamiczna i reagujemy na bieżąco- informuje wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak.

Sytuacja dotyczącą funkcjonowania punktów będzie się zapewne zmieniać w zależności od ograniczeń związanych ze stanem epidemicznym. Aktualnie bez zmian działa natomiast PSZOK znajdujący się w Turku.

 

.
Mniej interwencji w policji. Priorytet to walka z ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 22 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.