Młodzi karatecy z ogromem medali

W ubiegły weekend walczyliśmy w międzynarodowym turnieju gdzie zdobyliśmy 20 medali, a już dniu 2 grudnia w Radomsku odbył się ogólnopolski turniej Shinkyokushinkai Karate WKO Japan dla młodzieży tylko w walkach.

  0 komentarze
0 komentarze

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku

W sobotę, 2 grudnia, w godzinach przedpołudniowych w Hali Widowiskowo -Sportowej w Turku odbył się cykliczny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku, w którym rywalizowało osiem zespołów. Rozgrywki służyły popularyzacji kultury fizycznej i aktywnych form wypoczynku wśród mieszkańców oraz integracji zawodników i zdrowej rywalizacji fair play.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Intensywny trening dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo

Ostatni tydzień był bardzo intensywny dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie, bowiem klub brał udział w trzech imprezach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Sukcesy turkowskich karateków na Pucharze Polski OYAMA PFK!

W dniach 25 i 26 listopada 2023r., w Hali Parku Sportowego „Złotnicza” w Jeleniej Górze odbył się turniej OYAMA TOP Puchar Polski OYAMA PFK w Kumite i Kata, z okazji 30-lecia Jeleniogórskiego Klubu OYAMA. W konkurencjach wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z 35 Klubów OYAMA karate oraz z 5 klubów Kyokushin.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Polish Fighter CUP Shinkyokushinkai

W dniu 26 listopada w Kolskiej hali sportowo widowiskowej odbyła się IV edycja Międzynarodowego turnieju Polish Fighter CUP Shinkyokushinkai , która zgromadziła 251 zawodników z 8 województw i 21 klubów. Patronat nad imprezą objął Okręgowy Związek Karate w Poznaniu, Polska Federacja Shinkyokushinkai Karate, Burmistrz Koła Krzysztof Witkowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Turniej piłkarski w miesiąc świadomości męskich nowotworów

Wąsopad, czyli #Movember to na świecie miesiąc świadomości męskich nowotworów. Uwagę na zdrowie panów zwrócić miał turniej piłkarski rozgrywany w Szkole Podstawowej im.ks.Jana Twardowskiego we Władysławowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt w Piłce Nożnej pod hasłem „Narkotykom STOP”

W dniun24 listopada odbyły się w Malanowie XXI Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt w Piłce Nożnej pod hasłem „Narkotykom STOP”.

  1 komentarz
1 komentarz

Mikołajkowe bieganie w Chylinie już niebawem

Pierwsza połowa grudnia to nie tylko przygotowania do świąt, ale też okazja do sporej dawki ruchu na świeżym powietrzu. Wszystko za sprawą organizowanego po raz pierwszy w Chylinie „Biegu Mikołajkowego”, który wystartuje już 10 grudnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Lena Dzieciątkowska zwycięża w Warszawskiej Grandzie na Pięści i Giry

12 listopada w stolicy odbyła się kolejna Warszawska Granda na Pięści i Giry. Turniej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, organizator - Karol Lada z Legia Fight Club.

  0 komentarze
0 komentarze

Karatecy ze Strikera Turek z medalami Mistrzostw Okręgu Zachodniego

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Okręgu Zachodniego Karate Kyokushin w Koninie. Sędzią głównym był Shihan Radosław Ambroziak. Sędzią technicznym Sensei Daniel Gorczyca. Organizatorem był Wiesław Więckowski z Regionalnego Klubu Karate z Konina.

  0 komentarze
0 komentarze

Biegi Niepodległości - wyniki

Wyniki:
Kobiety - bieg na dystansie 10 km.
K Open
1. Martyna Wychowałek #PlanBieganie.pl Łódź 00:36:51
2. Michalina walczak-Pecyna No Name Team Budzisław Stary 00:39:11
3. Justyna Wałowska No Name Team Budzisław Stary 00:39:46
4. Żaneta Kowalczyk Izbica Kujawska 00:40:01
5. Olga Kazimirowa Erka Team MTB Kalisz 00:42:00

K 16
1. Julia Rachuba Ślesin Koszal Triatlon 00:42:50
2. Wiktoria Kaczmarek Sprinter Słodków 00:47:11

K20
1. Karolina Kaczyńska TKKF Płock 00:41:52
2. Maria Hofman Kleczew 00:42:13
3. Aleksandra Kaczmarek Żdzary 00:43:54

K30
1.Monika Wojciechowska Kolka Team Koło 00:40:59
2. Anita Górczyńska Więckowski Team Płock 00:41:53
3. Katarzyna Werner Team Wer 00:43:33

K40
1. Agnieszka Czerniak Piątkowo na Biegowo Poznań 00:47:54
2. Katarzyna Łubik Partyzanci Konin 00:48:49
3. Daria Nitecka Koło No Name Team Budzisław Stary 00:49:43

K50
1. Małgorzata Nowacka No Name Team Koło 00:45:25
2. Emilia Wojciechowska KB geotermia Uniejów 01:02:25
3.Izabela Białas Mariantów 01:06:06

  1 komentarz
1 komentarz

Świętowanie na sportowo. 34. Biegi Niepodległości przyciągnęły tłumy

W Turku na sportowo upamiętniono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, przemierzając ulice miasta. Biegi Niepodległości w tym roku zorganizowano już po raz 34 i ta edycja kolejny raz okazała się sukcesem.

  0 komentarze
0 komentarze

Ziemia Turkowska zaprasza na naukę pływania

Mieszkasz w Turku i chcesz się nauczyć pływać lub masz ochotę udoskonalić swoje umiejętności pływackie? Stowarzyszenie Ziemia Turkowska zaprasza na cykl 10 zajęć z instruktorami na turkowskiej pływalni. Pierwsze zajęcia odbędą się 14 listopada br.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Trwają piłkarskie zmagania strażaków z Wielkopolski

 

W miniony piątek, 10 listopada, w hali sportowej w Malanowie odbyły się strefowe eliminacje w ramach Mistrzostw Wielkopolski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej. W rywalizacji ośmiu drużyn regionu Wielkopolski Wschodniej, najlepszymi piłkarzami okazali się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Puchar Polski Juniorów w Bytomiu

5 listopada odbył się Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego będący Pucharem Polski Juniorów w Bytomiu którego organizatorem był GKS Czarni Bytom, Polski Związek Judo, Śląski Związek Judo i Województwo Śląskie. Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie reprezentowała Julia Kocimska.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: XIX Rawicki Turniej Judo

4 listopada młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wzięli udział w XIX Rawickim Turniej Judo. Impreza organizowana przez UKS 6 Rawicz i Miasto Rawicz zgromadziła 280 zawodników z województwa Wielkopolskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego. Start zorganizowany został dla kategorii wiekowych U7(2017-2018), U9(2015-2016), U11(2013-2014) i U13(2011-2012).

  0 komentarze
0 komentarze

Zapraszamy na Biegi Niepodległości

Wszystkich miłośników sportu zapraszamy do wzięcia udziału w 34. Biegach Niepodległości, które tradycyjnie już odbędą się w Turku.

  2 komentarze
2 komentarze

Tuliszków: Bring a Friend czyli Przyprowadź Przyjaciela

Dzień 28 października został przez Międzynarodową Federację Judo ogłoszony Światowym Dniem Judo. Co roku w tym dniu judocy obchodzą ten dzień pod różnym hasłem, w tym roku hasłem przewodnim był Bring a Friend czyli Przyprowadź Przyjaciela. Na całym świecie judocy obchodzili na różny sposób swoje święto, także sekcja Judo w Tuliszkowie uczciła ten wyjątkowy dzień.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Olimpijskie nadzieje docenione

Czterej młodzi sportowcy, zawodnicy UKS Skoczek Władysławów, zostali laureatami Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hooffmanna za 2022 r. Wyróżnienie otrzymał również ich trener, Florian Berliński.

  0 komentarze
0 komentarze

Doskonałe umiejętności i sportowa pasja, czyli Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Pływaniu

Młodzi, zdolni, wysportowani. Na dodatek doskonale radzą sobie w wodzie i potrafią pokonać nie lada stres. Właśnie takie osoby wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu tureckiego w Pływaniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.