Rewelacyjny występ judoków z KS Judo Turek GKS Kasztelania Brudzew na Ogólnopolskim Turnieju Judo w Przemęcie

24 września zawodnicy starali się z najmocniejszymi klubami w Polsce ( 20 klubów, przeszło 300 zawodników )aby wywalczyć dla naszej ekipy tak wspaniałe sukcesy :

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka” już w niedzielę

Wszystkich miłośników przygód i aktywnego wypoczynku zapraszamy na XXI Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka”. Jak zawsze uczestników wydarzenia czeka wspaniała zabawa i wiele niespodzianek.

  0 komentarze
0 komentarze

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej nr1 w Turku

Jak co roku w dniach od 23 do 30 września w całej Europie odbywa się #Europejski Tydzień Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, która realizowana jest pod hasłem #BeActive.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Od piłki nożnej po biegi dla twardzieli. 15 lat LZS Baszta Wyszyna

Od 15 lat Ludowy Zespół Sportowy Baszta Wyszyna z gminy Władysławów angażuje mieszkańców do włączania się w inicjatywy promujące sport i zdrowy styl życia. Jubileusz obchodzono uroczyście w sobotę, 1 października.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolejne sukcesy Kajetana Bajzerta

Po zdobyciu brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Turcji , Kajetan został Mistrzem Polski Młodzików w Boksie. Zawody odbyły się w pomorskim Bytowie w dniach od 25 września do 1 października.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Mistrzostwa Świata Karate i szkolenie w Kielcach

Po raz pierwszy Polska była gospodarzem Mistrzostw Świata Shinkyokushinkai Karate WKO Japan w kategoriach wagowych, które odbyły się w Kielcach. Mistrzostwa rozgrywane są co cztery lata w konkurencji full Contact. Od 22 do 28 września Kielce gościły najlepszych wyłonionych w drodze eliminacji i krajowych i kontynentalnych ze 103 krajów i cały sztab japońskiej organizacji.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: II Ogólnopolski Turniej Judo w Mochach

W ubiegły weekend młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Tuliszków wzięli udział II Ogólnopolskim Turnieju Judo w Mochach.

  0 komentarze
0 komentarze

Skatepark otwarty. Na początek warsztaty i triki z gwiazdami

Deskorolkowe triki, bezpłatne warsztaty, a nawet Skate Jam - w ten sposób w Turku uczczono otwarcie nowego skateparku. Obiekt przetestowali już pierwsi użytkownicy, a sobotnie (1 października) popołudnie poświęcono dobrej zabawie i rozwijaniu umiejętności.

  3 komentarze
3 komentarze

Gm.Turek: Zawodnicy UKS "Sprinter" ze Słodkowa na Mistrzostwach Polski U-16

Zawodnicy UKS Sprinter Słodków po długiej podróży wrócili z Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego-Mistrzostw Polski U-16, które odbyły się od 24 do 25 września br. na kameralnym stadionie w Lublinie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Historyczny sukces zawodników UKS Skoczek. Dwa medale na Mistrzostwach Polski

Po raz pierwszy w trwającej blisko ćwierć wieku historii UKS Skoczek Władysławów zawodnicy powrócili z Mistrzostw Polski z aż dwoma brązowymi medalami. Najlepsze rezultaty uzyskali Mateusz Nijakowski i Damian Kuśmierek.

  0 komentarze
0 komentarze

Prawdziwa „Malanowska Jesień” zawitała do Celestyn

Cudowna wrześniowa pogoda towarzyszyła uczestnikom biegu zorganizowanego dzisiaj, tj, 24 września na terenie gminy Malanów. W wyśmienitych nastrojach i pełni optymizmu zawodnicy stanęli na starcie.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Gmina i miasto zrealizowała inwestycję w ramach projektu "Szatnia na medal"

“Szatnia na medal” to program, w którym jednostki samorządu terytorialnego z województwa wielkopolskiego mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na realizację działań własnych w dziedzinie poprawy i rozwoju infrastruktury sportowej.

  1 komentarz
1 komentarz

Turkowskie liceum w sportowej czołówce Wielkopolski

Młodzi sportowcy z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku ponownie znaleźli się na szczycie tabeli Igrzysk Młodzież Szkolnej z całek Wielkopolski. To już dziewiąte zwycięstwo tej szkoły w rywalizacji wojewódzkiej. 
 
  3 komentarze
3 komentarze

Jesień już widoczna, czyli wielka przygoda podczas rajdu rowerowego

Dnia 18 września (niedziela) o godzinie 15.00 z parkingu Urzędu Miejskiego w Turku wyruszył rajd rowerowy „W poszukiwaniu jesieni”. Rajd rozpoczął się nietypowo, gdyż tuż przed startem jego uczestników zaskoczył deszcz, jednak jak się okazało z każdą chwilą aura poprawiała się i pozwoliła ruszyć w trasę.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Festiwal Biegowy dla dzieci i młodzieży

Mimo nieprzyjemnej pogody mieszkańcy Malanowa i okolic licznie stawili się na Festiwalu Biegowym. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 17 września na terenie boiska piłkarskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Sport sposobem na niepogodę. Aktywna sobota dla każdego

Niezwykle ważne jest, aby nie tylko zdrowo się odżywiać, ale również żyć aktywnie. Wiedzą o tym z całą pewnością mieszkańcy Tuliszkowa, którzy mieli okazję włączyć się w obchody Narodowego Dnia Sportu.

  1 komentarz
1 komentarz

Nocny Turniej dla Konrada, czyli sportowa gra otwartych serc

Tak dużego wydarzenia z dobroci serc dawno nie było w naszym powiecie. W organizację zaangażowało się wiele osób, a wszystko po to, by pomóc Konradowi. Chcieć to móc, co udowodniono w piątek, 16 września.

  0 komentarze
0 komentarze

Zakończyły się prace budowlane i nastąpił odbiór końcowy skateparku

W piątek, 16 września zakończyły się prace budowlane na skateparku i nastąpił odbiór końcowy. Obiekt powstał na powierzchni 435 metrów kwadratowych na terenie Ośrodka Sportów i Rekreacji przy ulicy Armii Krajowej 1.

  1 komentarz
1 komentarz

Wielka lekcja WF z siatkówką w turkowskiej „Czwórce”

W czwartek, 15 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku mieli okazję wziąć udział w akcji „Wielka lekcja WF z siatkówką”. Siatkarska impreza ma rozwijać wśród najmłodszych chęć uprawiania sportu.

  0 komentarze
0 komentarze

Zawodnicy z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku powołani do kadry „A”

Okręgowy Związek Karate w Poznaniu powołał do ścisłej kadry „A” karate Shinkyokushinkai zawodników z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku, którzy będą reprezentować nasz region w Klubowych Pucharze Świata Karate.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.