Żeglarze opanowali Przykonę, czyli regaty Armor Sailing Windsurfing School

Żeglarze zapaleńcy spotkali się w Przykonie, aby wziąć udział w organizowanych po raz pierwszy regatach Armor Sailing Windsurfing School. Pogoda sprzyjała i chętnych na wykorzystanie wrześniowego wiatru nie zabrakło.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Rajd rowerowy Klubu Seniora "Srebrzyści"

15 września 2020 roku odbył się rajd rowerowy Klub Seniora „Srebrzyści”, w którym udział wzięło 15 członków Klubu. Trasa o długości około 10 km przebiegała przez miejscowości Kolnica – Bratuszyn – Krwony – Bogdałów zbiornik wodny. Sygnał do startu sprzed budynku GOK-u o godzinie 10.00 dała dyrektor GOK „Wozownia” – Pani Nina Kropidłowska. O bezpieczeństwo seniorów zadbał Pan Zdzisław Włodarczyk – doświadczony cyklista.

  0 komentarze
0 komentarze

Striker na European Kickboxing Challenge w Sulejówku

Drugi weekend września był małym sprawdzianem dla kadrowiczów sekcji Kickboxing junior klubu z Mickiewicza. 8 zawodników w składzie: Kornel Dziurzyński, Oliwier Rosiak, Jan Małecki, Aleksander Piaseczny, Iwo Adamek, Hubert Rabiega, Seweryn Kowalewski oraz Kacper Siwiński zdobyli 6 medali różnego koloru. Turniej odbył się w Sulejówku, organizatorem byli Ewelina oraz Bartłomiej Turczyńscy. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza miasta Sulejówek oraz Polskiego Związku Kickboxingu.

  0 komentarze
0 komentarze

Debiut Julii Olek w I lidze kobiet

W sobotę zawodniczka pochodząca z powiatu tureckiego, a konkretniej z Wojciechowa (Gmina Kawęczyn) zadebiutowała w rozgrywkach Pierwszej Ligi Kobiet PZPN w barwach Polonii Środa Wielkopolska. W swoim debiucie mecz rozpoczęła w pierwszym składzie i rozegrała 70 minut w spotkaniu ligowym ze Stomilankami Olsztyn.

  0 komentarze
0 komentarze

TUR 1921 Turek wygrywa z drużyną WARTA Dobrów

Swoje pierwsze ligowe zwycięstwo odniosła drużyna Orlików Tura. Zespół prowadzony przez Bartosza Grabowskiego w piątkowe popołudnie rozgromił rówieśników z Dobrowa strzelając, aż dziewięć bramek. Świetną skutecznością popisał się Michał Kozłowski, autor czterech bramek. Trzy razy do siatki trafiał Stefan Janiszewski, a piłkę świetnie rozgrywał Krzysztof Koziński.

  0 komentarze
0 komentarze

Roman Gronowalski z czarnym pasem

W sierpniu w trakcie międzynarodowego zgrupowania czarnych pasów członek Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku z sekcji Karate Kyokushinkai Roman Gronowalski zdobył po ciężkim i wyczerpującym egzaminie czarny pas WKO ( 1 dan ), test egzaminacyjny odbywał się w kilku sesjach podzielonych na kihon, ido geiko, kata, test sprawnościowy ( po 100 pompek, przysiadów i brzuszków) .

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Sportowa sobota na Orliku. Piłkarze walczyli o puchar

Cztery drużyny rywalizowały w organizowanym już po raz piąty Otwartym Turnieju Piłki Nożnej Piłki Nożnej o Puchar Orlika w Kawęczynie. Sportowych emocji nie brakowało.

  0 komentarze
0 komentarze

Młodzi siatkarze z Turku ze wsparciem Małgorzaty Glinki i Kamili Frątczak

Z wielką pasją oraz troską o zdrowie dzieci i młodzieży. Profesjonalnie oraz z wieloma wyjątkowymi pomysłami. Tak właśnie działa nowy Klub Sportowy KS Volley Turek, który nawiązał współpracę z Fundacją Małgorzaty Glinki.

  0 komentarze
0 komentarze

Egzamin na stopnie szkoleniowe

5 września tego roku zawodnicza grupa JUNIOR sekcji Kickboxingu klubu Striker w Turku brała udział w egzaminie na stopnie szkoleniowe Polskiego Związku Kickboxingu. W egzaminie wzięli udział najmłodsi adepci grupy zawodniczej w osobach: Gabrysia i Wiktoria Włodarczyk, Kornel Dziurzyński, Oliwier Rosiak, Oliwia Woźniak, Adam Janas, Julian Mruk, Seweryn Kowalewski, Aleksander Piaseczny, Jakub Napierała, Hubert Rabiega oraz Zachariasz Walaszczyk. Egzaminatorem był lokalny trener, posiadacz pierwszego stopnia mistrzowskiego PZKB – Kamil Więcławek.

  0 komentarze
0 komentarze

Mistrzostwa zakończone medalami! Bartosz Gąbka z dwoma krążkami

Bartosz Gąbka, młody sportowiec pochodzący z gminy Władysławów kolejny raz udowodnił, że chce sięgać po najwyższe laury. Odbywające się w Białej Podlaskiej Mistrzostwa Polski U23 w lekkiej atletyce zakończyły się dla niego dwoma medalami.

  0 komentarze
0 komentarze

Międzynarodowy Obóz Sportowy Karate w Starej Wsi

W dniach 27-30 sierpnia w Europejskim Centrum Karate DOJO Stara Wieś odbył się kolejny Międzynarodowy Obóz Sportowy Karate, który prowadzili dwaj V-ce Mistrzowie Świata w walkach full kontalt i Europy Maciej Mazur 1 dan z 2019 i Muzaffer Bacak 3 dan z 1999 roku.

  0 komentarze
0 komentarze

Spotkanie międzyklubowe z udziałem zawodników klubu Striker

Przedostatni weekend sierpnia był dla zawodników klubu Striker w Turku weekendem pełnym wrażeń. Reprezentacja juniorów i seniorów sekcji Kickboxingu w składzie: Hubert Izydorkiewicz, Szymon Kałużny, Patryk Szulc, Aleksander Kowalczyk, Kacper Siwiński oraz Kamil Więcławek brała udział w zgrupowaniu u podnóża Korkonoszy – Borowicach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Regionalny Turniej Karate Kyokushin

W dniu 27 sierpnia 2020 roku odbył się Regionalny Turniej Karate Kyokushin pod nadzorem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. Na starcie stanęli zawodnicy z dwóch powiatów, który walczyli w swoich kategoriach wagowych i wiekowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Sportowcy na zgrupowaniu w Łazach

W dniach od16 do 23 sierpnia trzy kluby judo: GKS Kasztelania Brudzew , KS JUDo Turek, KS Gwardia Piła spotkały się na wspólnym zgrupowaniu w Łazach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Wakacje z Judo

,Wakacje z Judo’’, pod takim hasłem już kilka lat tuliszkowski klub Judo i Akrobatyki Sportowej organizuje dla dzieci, młodzieży i dorosłych zajęcia sportowe oraz wycieczki podczas dni wolnych od szkoły. Ten rok, zapewne był wyjątkowy, wyjątkowy z racji sytuacji w Polsce, mimo wielu wytycznych klub podjął się pracy, aby w sposób atrakcyjny i bezpieczny organizować uczestnikom spędzenie wolnego czasu.

  0 komentarze
0 komentarze

Tur Turek zwycięża z zespołem Górnik Kłodawa

W pierwszym meczu rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej zespół trampkarzy starszych pokonał Górnika Kłodawa 3-1. Bramki dla zespołu trenera Konrada Grzelaka zdobyli Szymon Cieślak (dwie) oraz Nikodem Walczykowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Zapraszamy na zajęcia z judo oraz akrobatyki sportowej

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia z Judo oraz Akrobatyki Sportowej. Zajęcia prowadzić będą trenerzy Judo i Akrobatyki Sportowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą w danej dyscyplinie. Klub prowadzi nabory do sekcji przez cały rok szkolny. Zajęcia dostosowane są do każdego wieku.

  0 komentarze
0 komentarze

Obóz sportowy karate kyokushin w Pogorzelnicy

W dniach od 6 do 16 lipca w Pogorzelicy nad Morzem Bałtyckim odbył się XXIX obóz sportowy karate kyokushin z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku i Wielkopolskiego Klubu Karate w Malanowie. W obozie uczestniczyło ponad 110 uczestników, którymi opiekowała się 10 osobowa kadra pedagogiczno szkoleniowa pod nadzorem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Nestle Cup – regionalne eliminacje do zawodów ogólnopolskich

Nestle Cup – regionalne eliminacje do zawodów ogólnopolskich – Poznań 07.08.20. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Skoczek” we Władysławowie zdobyli: pięć medali złoto – Dominik Cichy U 16 pchnięcie kulą, Mikołaj Wysocki U16 – 1000 m przeszkody. Brąz – Antoni Robakowski U16-300 m, Damian Kuśmierek U 14- 300 m, Dominik Kaszyński U 14 – 600 m.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy

W miniony weekend 9 sierpnia 2020 r. w gminie Przykona odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przykona. Współorganizowany był on przez klub GKS Teleszyna Przykona.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.