Biegi Niepodległości tym razem na leśnych ścieżkach

Biegi Niepodległości

Ponad 150 biegaczy i kilkunastu amatorów nordic walking stanęło na starcie organizowanych po raz XXXII Biegów Niepodległości. Sportowa impreza zmieniła swoją lokalizację i zawodnicy startowali w leśnym terenie.

Tegoroczna, XXXII edycja, odbyła się w nieco innej niż dotychczas formule. Próżno było szukać biegaczy na turkowskich ulicach. Biegi Niepodległości prowadziły bowiem przez leśne tereny na Zdrojkach Prawych. To właśnie tam na dystansie 10 km zmierzyło się 152 zawodników, a 18 osób wzięło udział w pięciokilometrowym marszu z kijkami. W ramach biegu oddzielną klasyfikację przewidziano dla pracowników i funkcjonariuszy Policji w ramach „V Ogólnopolskiego Biegu na 10 km o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Turku”. Nie było natomiast konkurencji dla dzieci i młodzieży, a kategorie wiekowe wyodrębniono wśród uczestników biegu głównego.

Cel imprezy jest niezmienny od lat. Chodzi nie tylko o wspólne bieganie i propagowanie aktywnego oraz zdrowego trybu życia. Ważne jest oczywiście upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W klasyfikacji ogólnej najlepszy pośród biegaczy okazał się Nikolaj Mewsza, za nim był Taras Kulai, a trzecie miejsce wywalczył Tomasz Pietrzak. Marsz nordic walking wśród panów najszybciej ukończył Marcin Żurawik, wyprzedzając Marcina Kurzawińskiego i Bartłomieja Wiśniewskiego. W kategorii pań na dystansie pięciu kilometrów najlepsza była Dorota Wiśniewska, drugie miejsce przypadło Renacie Zagłobie, a na trzecim miejscu zawody ukończyła Nina Łuczak.