Drużyna z Turku przegrywa z Górnikiem Konin

Tur 1921 Turek

W sparingu numer 8 drużyna z Turku przegrała z Górnikiem Konin B2 5:1. Bramkę dla naszego zespołu po fenomenalnym podaniu Bartka Tomczyka zdobył Nikodem Marciniak.

-Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry i schodziliśmy na przerwę z niekorzystnym wynikiem 1:2. Mimo to zdołaliśmy stworzyć sobie kilka bardzo dobry okazji strzeleckich, szkoda że tylko jedną udało się zamienić na gola. Zaraz po przerwie po raz kolejny tracimy bramkę po rzucie rożnym co ewidentnie podcina nam skrzydła. A od 60 minuty niestety totalnie opadamy z sił i mecz całkowicie zostaje zdominowany przez gospodarzy czego efektem są dwie kolejne bramki. Mecze z tak wymagającymi przeciwnikami są dla nas dobrą lekcją z której szybko musimy wyciągać wnioski. Do ligi zostało półtora miesiąca i po tym spotkaniu wiemy, że musimy znacznie większy akcent, w kolejnych mikrocyklach treningowych stawiać na przygotowanie motoryczne. W innym przypadku nie będziemy konkurencyjnym zespołem w lidze wojewódzkiej. Na pewno się nie poddamy. Mocno wierze w tych chłopców i tą drużynę- powiedział po meczu trener Maliński.

Górnik Konin – Tur Turek 5:1 (2:1)
1:1 Nikodem Marciniak (Bartosz Tomczyk)

Skład: Jarek – Oleksy Adamczyk Czapnik Jacaszek Pietraszek Staszak Cieślak Tomczyk Tomaszak Marciniak oraz Klecha – Skopiński Kosakowski Warzych Krotowski Janik Altman