Egzamin Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku – czerwone drzwi Powstańców Wielkopolskich

Egzamin Karate

W dniu 18 grudnia w turkowskiej hali widowiskowo- sportowej odbył się coroczny egzamin Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku – czerwone drzwi Powstańców Wielkopolskich w którym uczestniczyły dzieci i młodzież trenująca Shinkyokushinkai WKO Japan Karate.

Egzamin został przeprowadzony w dwóch turach testowych zgodnie z wymaganiami Okręgowego Związku Karate w Poznaniu i PZK. Egzamin poprowadził sensei Daniel Pakuła 3 dan, a komisję egzaminacyjną stanowili shihan Dariusz jasiakiewicz 5 dan, Waldemar Mila 2 dan, Sebastian Szewczyk 2 dan. W egzaminie brało udział czołówka zawodników w wieku od 3 do 70 lat.

Po testach sprawnościowych i technicznych został przeprowadzono test walk kontaktowych z podziałem na wiek i stopnie. Najlepiej wypadł senpai Wojtek Gadomski V-ce Mistrz Świata z 2020 roku, który zdał na zielony pas 4.1 kyu ( zielony pas). Rewelacyjnie spisała się też sekcja przedszkolaków, która krok w krok dotrzymywała tępa swoim starszym kolegom. Walki tez nie były łatwe , gdyż zdający walczyli z karateka , którzy nie brali udziału w egzaminie i nie mieli za sobą wyczerpującego testu technicznego oraz sprawnościowego.

Walki odbywały się w ochraniaczach z podziałem na pasy i wiek zawodników, a było ich 20 po 1 minucie. Jak zawsze zdający seniorzy musieli pokazać dużo więcej, a wymagania wobec nich były wyższe ale wszyscy dali radę i pokazali swój hart ducha oraz determinację w walce ze swoimi słabościami. Nowy rok zapowiada się bardzo ciekawie , gdyż udajemy się na wagowe Mistrzostwa Świat oraz międzynarodowy obóz, gdzie będzie możliwość zdawania na wyższe pasy mistrzowskie. Jak co roku odbędzie się również letni i zimowy obóz klubowy na który już dziś zapraszamy członków Klubu Sportów i Sztuk Walk i nie tylko. Nabór uzupełniający zaczynamy od 2 stycznia 2022 roku.
Święta w Przedszkolu Tęczowym
"Od małego do zawodowego", czyli podsumowanie proj...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.