Tuliszków: Mistrzostwa Polski Młodzików w Jastrzębiu Zdrój

Obraz3

W dniach 19-20 października w Jastrzębiu Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, czyli najważniejsza impreza dla danej kategorii wiekowej. Organizatorem imprezy był Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Jastrzębie Zdrój, Śląski Związek Judo oraz Klub Judo Koka Jastrzębie.

Na matach zgromadziło się 438 zawodników z całej Polski, którzy w tych dniach przyjechali po jedno, zdobyć medal w najważniejszej imprezie i być jednym z najlepszych w Polsce. Cel przyświecał jeden ale wiadomo, że nie każdemu będzie dane być na podium. Z takim samym celem na Mistrzostwa Polski udali się zawodnicy UKS Judo Tuliszków.

Tuliszkowska sekcja Judo na Mistrzostwa wystawiła pięcioro zawodników; Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz. W pierwszym dniu startowała Natalia Poprawska, pierwsze dwie walki wygrane przez Natalie doprowadziły ją do trzeciej rundy gdzie przez techniczny błąd wpadła w trzymanie i przegrała pojedynek, w repasażach pokonała dwie zawodniczki i dotarła do bloku finałowego gdzie w walce o brązowy medal zmierzyła się z zawodniczka z Bytomia, w drugiej minucie Natalia wykonała akcje na ippon i mogła cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Polski.

W drugim dniu jako pierwsza wystartowała Julia Kocimska, swoją pierwszą walkę mimo prowadzenia i kontrolowania walki po małym błędzie poniosła porażkę ale w repasażach pokonała zawodniczki i dostała się do bloku finałowego walcząc o brązowy medal, walka niestety nie ułożyła się po myśli Julii i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Wiktoria Drożak, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz niestety odpadli po walkach eliminacyjnych.

Brązowy medal Natalii, to ogromny sukces zawodniczki, naszego klubu jak i naszego miasteczka. Bardzo dobry wynik uzyskała Julia Kocimska zajmując piąte miejsce, Julia to pracowita i ambitna zawodniczka, wiem, że jeszcze nie raz pokaże się z jeszcze lepszej strony. Pragnę pogratulować także pozostałym zawodnikom, wkładają dużo pracy i poświęcenia na treningach, doceniam ich wysiłek i cieszę się, że są wytrwali w tym co robią. Jest to pierwszy medal rangi Mistrzowskiej dla klubu, wiem o tym, że nie ostatni.

Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis, Burmistrz GiM w Tuliszkowie, p. Krzysztof Roman za co dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Brudzew: Zderzenie dwóch pojazdów w Kolnicy. Droga...
Edukacja przez zabawę - Zaproszenie do “Ognika”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 30 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.