Największy sukces sportowy w powiecie - srebro Pucharu Świata

Karate

W dniu 27 lutego rozegrano pierwszy klubowy Puchar Świata pod patronatem Światowej Organizacji Karate i Europejskiej Organizacji Karate w którym wystartowało ponad 1000 zawodników z całego świata. Nasz Klub reprezentowało troje doświadczonych zawodników.

Miłą niespodziankę sprawił zawodnik Wojciech Gadomski, który w systemie pucharowym wywalczył V-ce Mistrzostwo Pucharu Świata w Kata, V miejsce zdobyła Aleksandra Figurska ,a na 33 miejscu został sklasyfikowany Artur Kaczmarek .

W klasyfikacji drużynowej nasz klub kierowany przez shihan Dariusza Jasiakiewicza zajął 23 miejsce na 112 sklasyfikowanych klubów z 5 kontynentów. Sukces jest tym większy, że Światowa Organizacja Karate skupia obecnie ponad 103 kraje, a na jej tle Polska jest jednym z liderów, a KSiSW w Turku sekcja Kyokushin Karate jest wiodącą.

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania dla sponsorów i darczyńców: Burmistrza, Turku, Zarząd Powiatu , Wójta Gminy Turek, firmie Maks Pol, , Budros Pompy Ciepła, Bogdan Pastuszko EUCO – odszkodowania, Radnemu Miejskiemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, PGKiM Turek, Getect SA Polska, sensei Tomaszowi Stankiewiczowi, OZK Poznań, rodzicom i innym osoba i instytucją pragnącym zachować anonimowość.
Kaczki grają! Kliknij w link, zalicytuj i pomóż Bo...
ZT: Kilka słów do Karola Serafińskiego od stowarzy...