Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate w Bydgoszczy

Turniej Karate w Bydgoszczy

W dniu 27 października 2018 roku w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate organizowany przez Klub z Bydgoszczy kierowany przez Jarosława Remusa 3 dan z Polskiego Związku Karate.

Na starcie stanęło 250 zawodników z 24 miast z całej Polski. Zawody rozegrano w walkach kontaktowych z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. Reprezentacja Klub walczyła w skromny składzie ale mimo to wywalczyła miejsca na podium : Adrianna Kolenda ( Turek) i Filip Konefał ( Tuliszków) zdobyli pierwsze miejsce, drugie miejsce Artur Kaczmarek ( Turek) , trzecie miejsce wywalczyli Dominik Bilkowski ( Turek) , Hubert Wasilewski ( Turek) , Julita Stanisławska ( Tuliszków) , Kamil Nowak i Kamil Nowak ( Malanów) . Poza podium znaleźli się : Marcel Rosiak, Aleksandra Zając, Wojciech Gadomski, Daniel i Marcel Wiśniewski, Bartorz Torzewicz. Nad zawodnikami czuwali trenerzy Daniel Pakuła 3 dan i Ariel Więcławek 1 kyu .

Zawodników wsparł Burmistrz Turku Romuald Antosik, Burmistrz Tuliszkowa Grzegorz Ciesielski oraz Wójt Kawęczyna Jan Nowak i firmy PGKiM Turek, Firma Lanko z Dobrej, Sportmax, Tiber Wrocław, Logik Konin i MSiT.