Władysławów: Historyczny sukces zawodników UKS Skoczek. Dwa medale na Mistrzostwach Polski

UKS Skoczek

Po raz pierwszy w trwającej blisko ćwierć wieku historii UKS Skoczek Władysławów zawodnicy powrócili z Mistrzostw Polski z aż dwoma brązowymi medalami. Najlepsze rezultaty uzyskali Mateusz Nijakowski i Damian Kuśmierek.

Blisko tysiąc młodych sportowców z całej Polski rywalizowało podczas odbywających się 24 i 25 września PZLA Mistrzostw Polski U16. Na tzw. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego złożyło się 36 konkurencji takich jak m.in. biegi na 100m i 600m oraz sztafety 4x100m. W programie znalazły się również rzuty, skoki i pchnięcie kulą.

Damian Kuśmierek w biegu na 110 metrów przez płotki z czasem 14,9 s. zajął trzecie miejsce. Z brązowym medalem do domu powrócił również Mateusz Nijakowski, który startował w biegu na 1000 metrów.

Bardzo dobrze spisali się również dwaj pozostali zawodnicy - Antoni Pławiński zakwalifikował się do biegu finałowego na 110 metrów przez płotki, w którym zajął szóste miejsce, poprawiając swój rekord życiowy. Z kolei Mateusz Szewczyński zajął trzecie miejsce w finale B biegu na 110 metrów przez płotki. Ponadto cała czwórka spróbowała sił w sztafecie 4 x 100 m, zajmując drugie miejsce w swojej serii a ogółem 13 miejsce w Polsce.
 
Gm. Turek: Szanowny pracowniku - ubierz się do pra...
Malanów: Właśnie spełniły się marzenia. Rozbudowa ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.