Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Towarzystwo Samorządowe oficjalnie zaprezentowało kandydatów do rady powiatu i miasta

Konwencja wyborcza Towarzystwo Samorzadowe

Podczas powiatowej konwencji wyborczej Towarzystwo Samorządowe przedstawiło swoich kandydatów do rady powiatu, miasta, a także poszczególnych gmin. Swoje drużyny zaprezentowali m.in. Waldemar Trojan i Karol Mikołajczyk.

Na konwencji zjawili się niemal wszyscy kandydaci - nie tylko na radnych, ale przede wszystkim ci, którzy ubiegać się będą o mandat radnego w poszczególnych gminach powiatu tureckiego. Zebranych powitali prowadząca konwencję Katarzyna Szczap i przewodniczący zarządu powiatowego Ireneusz Kolenda. Następnie głos zabrał prezes Towarzystwa Samorządowego, senator Ireneusz Niewiarowski: - Wy Jesteście z krwi i kości, potraficie odpowiedzieć na zaczepki, ale też potraficie współpracować. Dlatego jesteście potrzebni, wasze zwycięstwo jest potrzebne, aby juz po wyborach zakasać rękawy. Życzę zwycięstwa - jestem pewny zwycięstwa - zwracał się do wszystkich kandydatów.

Głównym punktem była oczywiście prezentacja sylwetek kandydatów. Na pierwszy ogień poszli chętni na mandat radnego powiatowego.

W okręgu nr 5 (Kawęczyn i Malanów) będą to: Janusz Frątczak, Małgorzata Krawczyk, Justyna Dewicka, Jarosław Binkowski oraz Michał Chachuła. - To silna grupa i liczymy na dobry wynik wyborczy - podsumował Ireneusz Kolenda.

W okręgu nr 4 (Brudzew, Dobra, Przykona) listy są w trakcie tworzenia, a w okręgu nr 3 (gminy Turek i Władysławów) kandydaci to Jolanta Łożyńska, Justyna Kieller, Dariusz Kowalczyk, Paweł Młodzieniak.

W Tuliszkowie, który stał się samodzielnym okręgiem wyborczym kandydaci do rady powiatu to: Katarzyna Szczap, Danuta Nawrocka, Ryszard Janiak, Zenon Matuszewski oraz Halina Pasternak. Na liście w okręgu pierwszym, obejmującym miasto Turek wystartują: Andrzej Sochacki, Roman Rybacki, Zdzisław Czapla, Jolanta Piąstka, Marcin Gałczyński, Wiesława Sobierajska, Patrycja Niedojadło, Mirosław Mękarski i Renata Rusek. - Drużyna jest niesamowita, że aż przeraża - trzech burmistrzów, trzech pracowników samorządu, trzech aktywnych działaczy społecznych, radni - komentował Andrzej Sochacki.

Następnie każdy z kandydatów na wójta czy burmistrza prezentował swoją drużynę, która reprezentować będzie TS na listach kandydatów na radnych w poszczególnych gminach.

Jako pierwszy wystąpił Waldemar Trojan, prezentując kandydatów do rady miejskiej w Turku. Okręg nr 1 reprezentować będą: Adrian Wielogórski, Paweł Dzikowski, Anna Adamek, Katarzyna Czerwińska i Dariusz Trzmelewski.

Kandydaci w okręgu nr 2 to Henryk Kacprzak, Albin Zańko, Elżbieta Cytrowskia, Karolina Augustyniak, Iwona Rosiak, Jerzy Wesołowski oraz Paweł Grabara.

TS w okręgu nr 3 wystawi Romana Groblicę, Alinę Janecką, Romana Chojnackiego, Edytę Nowinowską, a także Małgorzatę Wojtasik.

O mandat w okręgu nr 4 będą ubiegać się natomiast Zdzisław Borowski, Katarzyna Malak, Bogdan Makowski, Monika Kmiecik, Karolina Kosecka, Zbigniew Ćwiek i Bogdan Kawka.

Lista kandydatów Towarzystwa Samorządowego do rady gminy Turek przedstawia się następująco: Bożena Ignasiak ( okręg nr 1 - Chlebów, Korytków, Warenka), Joanna Jasnowska (okręg nr 2 - Kalinowa, Pęcherzew), Eugeniusz Jakubowski ( okręg nr 3 -Kaczki Średnie, Wietchinin), Ireneusz Kolenda (okręg nr 4 - Kowale Księże), Zbigniew Lewandowski (okręg nr 5 - Albertów, Wrząca), Jadwiga Glapa (okręg nr 6 - Słodków, Budy Słodkowskie, Marcin Rosiakowski (okręg nr 7 - Słodków Kolonia), Michał Kocik (okręg nr 8 - Grabieniec), Stanisław Kaczmarek (okręg nr 9 - Obrzębin), Małgorzata Ławrynowicz (okręg nr 10 - Szadów Księży, Obrębizna, Dzierżązna), Włodzimierz Olek (okręg nr 11 - Żuki), Andrzej Lotzwik (okręg nr 12 - Turkowice, Wacław Szajrych (okręg nr 13 - Turkowice), Patryk Majcherek (okręg nr 14 - Cisew) oraz Tomasz Dróżdż (okręg nr 15 - Cisew).

Z listy Towarzystwa Samorządowego do rady gminy Władysławów wystartuje Bartłomiej Wiśniewski w okręgu Wyszyna, a w gminie Brudzew będzie to Jarosław Chamera. W gminie Przykona o mandat radnego ubiegać się będzie Rafał Łukasik.

 

Władysławów: Międzypowiatowe Artystyczne Spotkania...
Władysławów: Mobilna Akademia Młodych Orłów

Podobne wpisy

 

Komentarze 16

Gość - Rafcio w piątek, 14 września 2018 23:50

Mocna ekipa. Interes się kręci.

Mocna ekipa. Interes się kręci.
Gość - janek w niedziela, 09 września 2018 22:10

fajnie - trojan i jego żona, groblica i jego siostra, kawka i jego syn itd.

fajnie - trojan i jego żona, groblica i jego siostra, kawka i jego syn itd.:)
Gość - asia w poniedziałek, 10 września 2018 21:34

nie ma żony trojana żadnej pani Trojanowej nie widzę wśród kandydatów.

nie ma żony trojana żadnej pani Trojanowej nie widzę wśród kandydatów.
Gość - janek w wtorek, 11 września 2018 21:04

hmmm oczywiście nie żona tylko partnerka (bo żonę zostawił i odszedł do innej)

hmmm oczywiście nie żona tylko partnerka (bo żonę zostawił i odszedł do innej)
Gość - Czysty katolik w środa, 12 września 2018 22:29

Porzucił kobietę i chce być burmistrzem w naszym chrześcijańskim miasteczku ? Nigdy

Porzucił kobietę i chce być burmistrzem w naszym chrześcijańskim miasteczku ? Nigdy
Gość - Ja w sobota, 08 września 2018 21:48

Nie głosuje na PIS bo on kocha PSL ; ) i

Nie głosuje na PIS bo on kocha PSL ; ) i
Gość - Paolo w sobota, 08 września 2018 19:37

Czy Kacprzak już biega po Zdrojkach i namawia do głosowania na siebie ?

Czy Kacprzak już biega po Zdrojkach i namawia do głosowania na siebie ?
Gość - kita w sobota, 08 września 2018 16:32

Wójt K.M. nie ma ludzi czy zakłada rodzinny folwark? Szwagier do rady rady gminy-córka szwagra do powiatu.
Popieram PIS za to że wprowadzili 2 kadencje i koniec- szkoda że nie działa wstecz bo w gminach rodzą się mafie i całe rodziny uwłaszczają sie na majątku gminnym. Przejmują stanowiska-zarządzają remizami, świetlicami i nikt ich w tym nie kontroluje-bo rodzina Wójta albo radnego i strach ruszyć.

Wójt K.M. nie ma ludzi czy zakłada rodzinny folwark? Szwagier do rady rady gminy-córka szwagra do powiatu. Popieram PIS za to że wprowadzili 2 kadencje i koniec- szkoda że nie działa wstecz bo w gminach rodzą się mafie i całe rodziny uwłaszczają sie na majątku gminnym. Przejmują stanowiska-zarządzają remizami, świetlicami i nikt ich w tym nie kontroluje-bo rodzina Wójta albo radnego i strach ruszyć.
Gość - kita w sobota, 08 września 2018 16:19
Gość - klara w sobota, 08 września 2018 16:01

ojjj ojjj towarzystwo wystartowało jako pierwsze tak bardzo co nie mogą się doczekać wyborów - jak dla mnie to ostatni będą pierwszymi - czas na zmianę pokoleń - młodzi prężni ludzie, którym chce się coś robić niech startują a nie czaple i albiny - wszystko ma swój czas...

ojjj ojjj towarzystwo wystartowało jako pierwsze :) tak bardzo co nie mogą się doczekać wyborów - jak dla mnie to ostatni będą pierwszymi - czas na zmianę pokoleń - młodzi prężni ludzie, którym chce się coś robić niech startują a nie czaple i albiny - wszystko ma swój czas...
Gość - Zibi w sobota, 08 września 2018 15:54

To już nie było kogo wstawić i Trojan swoją żonę musiał wstawić

To już nie było kogo wstawić i Trojan swoją żonę musiał wstawić :D
Gość - basia w niedziela, 09 września 2018 22:06

nie tylko trojan żonę, bo groblica siostrę też wystawia, kawka swojego syna itd.

nie tylko trojan żonę, bo groblica siostrę też wystawia, kawka swojego syna itd.
Gość - kaweczynianin w sobota, 08 września 2018 12:37

Pan Janek z Kawęczyna ma godnego następcę, ja już wiem na kogo będę głosował.

Pan Janek z Kawęczyna ma godnego następcę, ja już wiem na kogo będę głosował.
Gość - Doom w sobota, 08 września 2018 14:20

Tylko Janka Nowaka, bo Burego nie trawie.

Tylko Janka Nowaka, bo Burego nie trawie.
Gość - l w niedziela, 09 września 2018 17:20

Bury to może być kot prezesa ????

Bury to może być kot prezesa ????
Gość - leon w sobota, 08 września 2018 12:34

Okręg nr 1 reprezentować będą: Adrian Wielogórski jaki to obszar, tak gdzie mieszka?????

Okręg nr 1 reprezentować będą: Adrian Wielogórski jaki to obszar, tak gdzie mieszka?????
Gość
wtorek, 25 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.