Umowa na 800 tys. zł dla szpitala podpisana

Dofinansowanie

W czwartek, 20 sierpnia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisano umowę przekazującą 800 tys. zł na zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię dla SP ZOZ w Turku. Pieniądze pochodzą z rezerwy Prezesa Rady Ministrów.

Informacja o tym, że kwota pozwalająca spiąć budżet na tę inwestycję została przyznana pojawiła się już ponad miesiąc temu, na początku lipca. Wówczas też podczas konferencji dyrektor SP ZOZ i starosta Dariusz Kałużny otrzymali pierwszy symboliczny czek. Podczas wizyty w Poznaniu podpisano natomiast umowę na przekazanie środków dla turkowskiej lecznicy.

- Pieniądze pozwolą spiąć budżet przeznaczony na zakup tomografu dla SP ZOZ w Turku - napisał w czwartek, 20 sierpnia wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk na swoim profilu w mediach społecznościowych. Podczas wydarzenia, oprócz starosty powiatu tureckiego Dariusza Kałużnego, obecni byli również poseł Ryszard Bartosik oraz dyrektor szpitala Krzysztof Sobczak.

Przetarg na zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię tomografii komputerowej na potrzeby SP ZOZ w Turku już trwa. Termin składania ofert mija 27 sierpnia. Zakup sprzętu i przygotowanie pomieszczenia to koszt blisko 2,7 mln zł. Oprócz pieniędzy z rezerwy premiera, 900 tys. zł przekazały samorządy z powiatu tureckiego, a ponad milion to środki z budżetu powiatu.


Tuliszków: Sprawca włamania zatrzymany
Władysławów: Siłownia zewnętrzna z nowymi urządzen...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 22 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.