Pyszna rywalizacja, czyli „Masterchef po niemiecku”

Erbsensuppe, Maultaschen, a na deser RoteGrutze - tak wyglądało menu, które przygotować mieli uczestnicy czwartej już edycji konkursu kulinarnego „Masterchef po niemiecku”, który we wtorek (19 października) zorganizowano w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Zacną rzeczą jest uczyć się, a jeszcze zacniejszą nauczać” czyli Dzień Edukacji Narodowej w Powiecie Tureckim

-Zacną rzeczą jest uczyć się, a jeszcze zacniejszą nauczać – cytował Marka Twaina starosta Dariusz Kałużny podczas uroczystości, która miała miejsce dzisiaj, tj.19 października. 

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Gm.Turek: Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra

Konkurs Wielkopolska 2021 w ramach VI Edycji projektu Patria Nostra adresowany był do uczniów z Wielkopolski, Północno - Zachodnich regionów Polski oraz do młodzieży Polonijnej. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Dzień Eksperymentu w Szkole Podstawowej w Kunach

15 października w Szkole Podstawowej w Kunach odbył się Dzień Eksperymentu. Święto nauki zostało przygotowane przez uczniów klasy 7, pod opieką Pani Kamili Żółtyszek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Dzień Edukacji Narodowej w Wyszynie

14 października w Szkole Podstawowej w Wyszynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz uczniowie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich

Dzień Nauczyciela jest okazją do podziękowania wszystkim tym którzy tworzą i organizują edukację we wszystkich jej wymiarach. Należy pamiętać o tych którzy uczą, o tych co przygotowują warunki pracy i tych którzy wspierają szkołę w budowaniu osobowości uczniów.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Jolanta Osińska wśród 13 najlepszych nauczycieli w kraju

Jolanta Osińska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku znalazła się w gronie 13 pedagogów nominowanych do prestiżowego tytułu „Nauczyciel Roku”. Przed nią jeszcze wyniki konkursu na „Wielkopolskiego Nauczyciela Roku”. Gratulacje przekazano pani Jolancie podczas Dnia Edukacji Narodowej, który w tym roku zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Podziękowania i gratulacje, czyli Dzień Edukacji Narodowej w mieście

Pandemia sprawiła, że od wielu miesięcy nauczyciele pracują w zupełnie inny sposób. O trudach związanych z funkcjonowaniem oświaty wiele mówiono podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, których gospodarzem była w tym roku Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

"Belfry kontra uczniowie" w Zespole Szkół Rolniczych

13 października w ZSR CKP Kaczkach Średnich świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej także na sportowo. Z tej okazji w szkole odbył się mecz piłki nożnej BELFRY kontra zwycięzcy turnieju z okazji Dnia Chłopca ROZRZUTNIK CHYLIN.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Uczniowie ZST zdobyli nowe kwalifikacje

Dla młodzieży, która pragnie wejść na rynek pracy i utrzymać się na nim, koniecznością jest zdobywanie nowych kwalifikacji. Uczestnicząc w szkoleniach i podejmując staże, młodzi ludzie poszerzają swoje kompetencje zawodowe i uzyskują realną szansę zatrudnienia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Życzenia, bukiety i odznaczenia dla nauczycieli z ZST

-Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy. Ktoś, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania i działania- mówiła dyrektor Wioletta Adamiak podczas Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przedszkolaki pracują z tablicą interaktywną

Przedszkole Samorządowe nr 3 Bajkowe wzbogaciło się o nowy sprzęt edukacyjny. Od października dzieci mają możliwość pracy z tablicą interaktywną.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wykłady pod patronatem WAT w Zespole Szkół Technicznych

Celem współczesnego kształcenia jest między innymi zapewnienie uczniom wszechstronnego rozwoju. Służy temu współpraca szkół z różnymi instytucjami, firmami i uczelniami. Zespół Szkół Technicznych w Turku, w ramach realizacji wyżej wymienionych zadań, od wielu lat współdziała ze szkołami wyższymi, w tym z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dzień Drzewa w Szkole Podstawowej nr 5

10 października to Światowy Dzień Drzewa, dlatego uczniowie z klasy I c Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku wykonali prace plastyczne, żeby przypomnieć wszystkim jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jesienne obserwacje przyrodnicze w Przedszkolu Krasnala Hałabały

Od 04 do 08 października w grupie dzieci 3- 4 - letnich w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku realizowany był projekt badawczy pod nazwą „Obserwacje przyrodnicze na 4 pory roku – jesień”. Jego celem było przybliżenie przedszkolakom świata przyrody oraz wzbogacanie w tym zakresie wiedzy dzieci poprzez aktywne działanie, badanie i obserwację środowiska przyrodniczego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Strażacy zagościli u przedszkolaków

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Turku gościły strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Spotkania profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 5

W dniu 27.09.2021r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się spotkania profilaktyczne z policjantami KPP w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dzień Chłopaka w ZSR CKP w Kaczkach

30 września 2021 roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Samorząd uczniowski. Uroczystości tej towarzyszył również Dzień Ziemniaka przygotowany przez II i III klasy o profilu gastronomicznym.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Nominacje nauczycielskie wręczone

Dnia 30 września 2021 r. w Urzędzie Gminy Władysławów uroczyście zostały wręczone akty awansu zawodowego 3 nauczycielom. Akt na Stopnień Nauczyciela Mianowanego, po złożeniu ślubowania, z rąk Wójt Gminy Elżbiety Klanowskiej i p.o. Dyrektora Centrum Usług Wspólnych Alicji Olek otrzymały: Aleksandra Golon – nauczyciel w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie i w Szkole Podstawowej w Chylinie, Aleksandra Piechocka – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Chylinie i Sylwia Wachowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Promujemy zdrowe odżywianie, czyli Dzień Jabłka w ZSR w Kaczkach Średnich

W trosce o zdrowe nawyki żywieniowe 28 września 2021r. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich obchodzono Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji uczniowie mogli skosztować nasz rodzimy owoc oraz poznać jego walory zdrowotne.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.