Maturalnym balem licealiści wkroczyli w dorosłość

Bal Maturalny

Jako jedyni w powiecie turecki tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku tradycyjnego poloneza zatańczyli nie podczas studniówki, a na otwarcie balu maturalnego. W ten sposób symbolicznie zakończyli etap egzaminów dojrzałości, dostojnym krokiem idąc w stronę dorosłości.

-2 września 2019 roku przyszliście do szkoły jako piętnastolatkowie. Tak niepewnie szukaliście wzajemnie spojrzeń, które dodadzą wam otuchy. I byliśmy my, prowadziliśmy was przez trzy lata, ale to były trudne trzy lata. Jesteście wyjątkowi, bo po półrocznej nauce w szkle musieliśmy się zmierzyć z nową rzeczywistością, z nowymi wyzwaniami, z nowymi sposobami nauczania i wzajemnych kontaktów. Uczyliśmy się razem z wami wykorzystywać ten czas. Tak było przez wiele miesięcy. Wróciliście do szkoły, cieszyliście się tak bardzo jak my, bo bardzo chcieliśmy was zobaczyć. Dlatego te trzy lata minęły tak szybko - widywaliśmy się troszkę mniej i troszkę rzadziej, ale wierzcie mi, że zawsze byliście dla nas najważniejsi. Wasz problem był zawsze naszym problemem. Jesteśmy z was dumni. Zakończyliśmy dzisiaj w naszym liceum egzaminy maturalne. Jest powód do świętowania - wiem, że napisaliście tę maturę bardzo dobrze. Wierzymy w was. Dbaliśmy o was tak, jak tylko umieliśmy wszyscy - wychowawcy, nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły, dyrekcja, ale szczególne słowa chcę skierować w stronę rodziców. Bądźcie z nich dumni, oni są wspaniali. Jestem przekonana, że wszytko wam się uda, że spełnię swoje marzenia - mówiła Danuta Szczepanik, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Ciepłych słów nie szczędził maturzystom również starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny.

- Bal maturalny to jedna z najpiękniejszych, niezapomnianych chwil w życiu każdego absolwenta. Dziękuję, że mogę być z wami - mówił starosta, dziękując pedagogom i rodzicom maturzystów, którzy przygotowali ich do wejścia w dorosłe życie.

Po wzruszających przemówieniach młodzież ruszyła to tańca i radosnej zabawy. W ten sposób otwiera się przed nimi zupełnie nowy etap życia.

Pierwszy weekend czerwca w towarzystwie Food Truck...
Gm.Turek: Olimpijczyk i patriota - Janusz Kusocińs...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.