Moda, piękno i namiastka kosmosu- czyli „ZST Fashion Show – Runway to space”

Fashion Show ZST

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się pokaz Fashion Show. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z zaprzyjaźnionej Łódzkiej Szkoły Mody, Kosmetologii i Fryzjerstwa „Anagra”. Publiczność miała okazję podziwiać wyjątkowe i kosmiczne stroje.

Imprezę otworzyła dyrektor szkoły Wioletta Adamiak, która przywitała zaproszonych gości
-Mam nadzieję, że to dzisiejsze spotkanie będzie oderwaniem od dnia powszedniego, od szarej rzeczywistości. Podkreślam- jesteśmy szkołą techniczną, ale moda nie jest nam obca, tym bardziej, że jesteśmy w dużej części kobietami- mówiła Wioletta Adamiak.

Efekty ciężkiej pracy zaprezentowali projektanci i jednocześnie konstruktorzy, kórzy brali udział w ogólnopolskich konkursach związanych z modą i co ważne odnosili tam sukcesy.

Na scenie pojawiły się modelki i modele prezentujące stroje zaprojektowane między innymi przez Kasię Młodzieniak oraz Paulinę Polus. Kasia stworzyła kolekcję „Szare miraże”. Została ona lauretką wyróżnioną w XVII Ogólnopolskim Seminarium Studenckim TEXTIL 2017 „Young Fashion Design Politechnika Łódzka”. Paulina dzięki kolekcji „Bądź Glamour” otrzymała tam natomiast wyróżnienie.

Wiele emocji wzbudziły projekty oraz show „Anagry”. Kosmiczne i doskonale dopracowane stroje były wyjątkowe. Gospodarze mieli okazję pochwalić się pokazem „ZST Fashion Show – Runway to space”. Projektantami w tym roku byliGabriela Marciniak, Weronika Olas, Julia Marciniak, Anna Staszak, Arleta Trzmielewska, Bożena Perlińska, Daria Łosińska, Seweryn Świerczyński, Natalia Adamska, Marcelina Skierska, Norbert Zagozda.

W przerwie obecni mieli okazję zobaczyć film przedstawiający działania Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz wysłuchać utworów w wykonaniu Alicji Żołądkiewicz oraz podziwiać wyjątkowy taniec.
 
Malanów: Starosta stawia na współpracę z gminą
Gm. Turek: Gimnazjaliści ze Słodkowa odliczają dni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.