Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Powietrzny patrol do zadań specjalnych. Uczniowie ZST podsumowali projekt w ramach Erasmus+

ZST

„Eco-Drone: Flying robots for environmental monitoring” czyli latające roboty monitorujące środowisko to drugi z projektów Erasmus + realizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Turku. Spotkanie poświęcone upowszechnianiu rezultatów prowadzonych w tym zakresie działań odbyło się w czwartek, 13 stycznia.

Każdy projekt realizowany w ramach programu Erasmus + niesie za sobą szereg sukcesów i grom ciężkiej pracy. Upowszechnianie rezultatów podjętych działań jest sposobem na przedstawienie tej pracy. Podczas wczorajszego spotkania przekazano, dlaczego warto uczestniczyć w realizowanm przez Zespół Szkół Technicznych projekcie „Eco-Drone: Flying robots for environmental monitoring”.

-Projekt miał bardzo ciekawe założenia, bo związane z wykrywaniem zanieczyszczeń powietrza i to w kilku krajach. Zarówno w Polsce, Rumunii, Turcji, jak i we Włoszech. Niestety pandemia pokrzyżowała sporo planów- mówił koordynator projektu Daniel Kusz.

Zdecydowanie szkoła pochwalić się może akredytacją Erasmusa w sektorze kształcenie i szkolenie zawodowe. Daje ona wiele możliwości, a uczniowie szkoły skorzystać mogą z nich do końca 2027 roku.

-Uzyskaliśmy również akredytację w projektach Erasmus, to znaczy, że już bez trybu konkursowego otrzymujemy środki na praktyki zagraniczne dla naszej szkoły. Jesteśmy jedną z kilkudziesięciu szkół w Polsce, która otrzymała taką akredytację. Myślę, że jest to spore wyróżnienie. To również duże ułatwienie, jeśli chodzi o praktyki zagraniczne- informował podczas spotkania Daniel Kusz dziękując wszystkim zaangażowanym w realizacje projektów w tym między innymi nauczycielkom Agacie Buchali oraz Marcie Piątkowskiej.

Dyrektor szkoły Wioletta Adamiak zachęcała uczniów do brania udziału w realizowanych przez placówkę projektach przedstawiając po krótce pozytywne ich aspekty.

-Pierwsza rzecz to przełamać strach, bo znamy z praktyki, że najgorszą rzeczą jest strach przed językiem i obcowaniem z ludźmi w innym języku. Ale wówczas zdobywa się pewność siebie i buduje swoją tożsamość. Można pokonać wszelkie bariery i iść do przodu. A trzeba zawsze iść do przodu i nigdy się nie cofać. Wszystkim wam gratuluję, że mogliście uczestniczyć w tych działaniach. Szkoda, że akurat w takim czasie przyszło nam to wszystko organizować, ale myślę, że kolejne działania już będą normalne. Miejmy taką nadzieję, że będziemy mogli odwiedzać kraje nie tylko wirtualnie.

Certyfikaty i upominki za zaangażowanie w projekt „Eco-Drone: Flying robots for environmental monitoring” otrzymali Igor Chorążewski, Kamil Król, Karolina Ptak, Piotr Klimek, Karolina Kuchta, Dawid Teskowski, Marcin Buda, Oliwia Pajor, Amelia Frątczak, Szymon Szlugaj, Bartosz Zduniak, Michał Kolasa, Wiktor Nawrocki, Łukasz Kwietniewski, Jakub Pietrzak, Michał Chojnacki, Mikołaj Oterski, Szymon Płóciennik, Norbert Rykowski.

Z całą pewnością korzyści będą procentować podczas przyszłego obcowania z rynkiem pracy. Dlatego gratulujemy i życzymy samych sukcesów.
Eco-Drone to przyszłość. Wyjątkowy projekt w ZST
Andrzej Opłatek na szczycie rankingu Polskiego Zwi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.