Promujemy zdrowe odżywianie, czyli Dzień Jabłka w ZSR w Kaczkach Średnich

ZSR Kaczki Średnie

W trosce o zdrowe nawyki żywieniowe 28 września 2021r. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich obchodzono Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji uczniowie mogli skosztować nasz rodzimy owoc oraz poznać jego walory zdrowotne.

Jabłko to najpopularniejszy owoc w naszym kraju, ale również na świecie. Wpływ ma na to nie tylko wspaniały smak, różnorodność odmian, ale i bogata symbolika.

Celem święta jest promowanie spożycia jabłek w społeczeństwie poprzez promocję zalet jakie skrywają. Jabłko jest bogatym źródłem błonnika, witamin C, B1, B2, B3, B5, β-Karotenu, likopenu i wielu innych, minerałów (m. in. potasu, żelaza, cynku). Dzięki regularnemu spożywaniu jabłek walczymy z cholesterolem, wspieramy proces trawienia, poprawiamy urodę oraz odżywiamy mózg.

Jabłka, są zdrową i smaczną przekąską, mają dobry wpływ na nasze zdrowie, dlatego w tym dniu, młodzież ZSR miała okazję delektować się tym owocem. Kosz wypełniony jabłkami cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Specjaliści zalecają jedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia. Rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia. Dlatego warto zachęcać wszystkich, aby jedli jabłka nie tylko od święta.

 

Zakończenie szkolenia podstawowego w PSP Turek
Wideo: Ślubowanie klas pierwszych w ZST w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.