Przykona: Wręczenie dyplomów i nagród w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski”

Przykona

12 maja w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, wręczone zostały dyplomy i nagrody w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski”. W tej, jubileuszowej, X już edycji tego konkursu wzięło udział ponad 80 dwuosobowych zespołów uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs miał na celu zainteresowanie się postacią Józefa Piłsudskiego oraz propagowaniem postaw patriotycznych. Objęty został honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie szkoły podstawowej w Przykonie zgłosili dwa zespoły, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu. Uczniowie jednego zespołu: Miłosz Wojtczak i Cezary Bober zajmując czwarte miejsce zostali laureatami tego konkursu. W ten sposób dodali sobie punktów potrzebnych do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

12 maja w bardzo uroczystej oprawie, po odczytaniu listu p. ministra Przemysława Czarnka do uczestników, przedstawiciel wojewody wielkopolskiego i kuratora wręczyli nagrody finalistom (Sebastianowi Rykale i Pawłowi Marczyńskiemu) i laureatom (Miłoszowi Wojtczakowi i Cezaremu Bober). Uczniom towarzyszył nauczyciel historii – Zbigniew Górka.

Po słodkim poczęstunku i wielu rozmowach po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, nasi uczniowie wybrali się na krótki spacer po centrum Poznania.
Pomagają z sercem od 20 lat. Wspaniały jubileusz F...
Władysławów: Płonie stodoła w Felicjanowie. Straża...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 05 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.