Wielkopolscy terytorialsi na piknikach militarnych „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

WOT

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego odbyło się pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Do służby w szeregach swojej jednostki zachęcali żołnierze wielkopolskiej „Dwunastki”. Mieszkańcy spotkali się z nimi m.in. w Kobylinie oraz w Strzelcach Krajeńskich.

W tym roku z okazji obchodów 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej, w całej Polsce odbywały się pikniki militarne, które promowały służbę wojskową. W Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej mieszkańcy mogli spotkać się z terytorialsami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze prezentowali sprzęt, który mają na wyposażeniu Wojska Obrony Terytorialnej. W Kobylinie, zwiedzający stoiska mogli porozmawiać z żołnierzami i zobaczyć pokaz dynamiczny w wykonaniu 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu, który wchodzi w skład wielkopolskiej brygady. Uwagę najmłodszych zdecydowanie przyciągał pokaz szkolenia SERE oraz Bezzałogowy System Powietrzny – FlyEye, który także można było zobaczyć w Pile, gdzie prezentował się najmłodszy brygadowy batalion – 122 blp z Dolaszewa.

Atrakcji nie brakowało również podczas pikniku w Strzelcach Krajeńskich, gdzie żołnierze 151 batalionu lekkiej piechoty zachęcali do służby. Mieszkańcy mogli wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy medycznej, popływać na łodzi czy zobaczyć pokaz dynamiczny, który przygotowali terytorialsi.

„Dołącz do nas – zostań lepszą wersją siebie”
Pikniki militarne były idealnym momentem, by spotkać się z rekruterami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Specjalnie przygotowani do udzielenia informacji o służbie w WOT żołnierze, byli dostępni nie tylko w Strzelcach Krajeńskich, Kobylinie czy Pile, ale również czekali na ochotników w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, w Gnieźnie czy w Witnicy. Podczas rozmowy można było zdobyć informacje odnośnie tego, jakie warunki należy spełnić, by zostać terytorialsem. Każdy , kto rozważa służbę wojskową w WOT, mógł skorzystać z ich doświadczenia. Rekruterzy pomogą również w przejściu całej procedury (w tym w wypełnieniu dokumentów) prowadzącej wprost do koszar.

ppor. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA
foto: 12 WBOT


Władysławów: Pomóż druhom spełniać marzenia. Weź u...
Harcerskie śpiewy i pląsy z patriotycznym akcentem

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - pier w środa, 18 sierpnia 2021 18:02

Kolaboranci zostali opuszczeni przez okupantów, więc uciekają.
Niech jadą do USA, aby dalej służyć swych chlebodawcom.

Kolaboranci zostali opuszczeni przez okupantów, więc uciekają. Niech jadą do USA, aby dalej służyć swych chlebodawcom.
Gość - rezerwa w poniedziałek, 16 sierpnia 2021 14:49

A co nas obchodzą Strzelce i Kobylin? Poziom Jasińskiej ośmiesza tą formację:-( Czy portal otrzymuje kasę za publikowanie tych bzdur?

A co nas obchodzą Strzelce i Kobylin? Poziom Jasińskiej ośmiesza tą formację:-( Czy portal otrzymuje kasę za publikowanie tych bzdur?
Gość - Pablo w wtorek, 17 sierpnia 2021 09:27

Czy ci komandosi od macierewicza to tacy żołnierze jak ci z Afganistanu ,którzy zamiast bronić swojego kraju ,kobiet i dzieci poddali się bez walki?

Czy ci komandosi od macierewicza to tacy żołnierze jak ci z Afganistanu ,którzy zamiast bronić swojego kraju ,kobiet i dzieci poddali się bez walki?
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.