„Wyprawa na 3 K:Kariera Kompetencje Kreatywność”, czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery czas start

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Po raz czwarty Powiatowy Urząd Pracy w Turku zorganizował konkurs w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Wyprawa na 3 K:Kariera Kompetencje Kreatywność”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i pasji młodych ludzi, wskazywanie roli zainteresowań w samopoznaniu oraz możliwości wykorzystanie ich w planowaniu własnej drogi zawodowej, opracowanie własnej ścieżki edukacji i kariery zawodowej oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu problematyki planowania kariery.

W inauguracyjnym spotkaniu, które miało miejsce w Miejskim Domu Kultury w Turku wzięli udział uczniowie szkół średnich z terenu powiatu tureckiego, którzy są jednocześnie adresatami konkursu.

Spotkanie, które odbyło się 19 października składało się z trzech części. Pierwszą z nich było wprowadzenie do zagadnienia kariery zawodowej. Merytoryczne aspekty przedstawiła Renata Kukulska – Kurzaj z Powiatowego Urzędu Pracy w Turku. Obecni dowiedzieli się między innymi jakie są etapy rozwoju według Donalda Edwina Supera.

Druga część wydarzenia to otwarty panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi, którzy zbudowali własną, wartościową ścieżkę zawodową. Wśród nich znaleźli się dyrektor ds.logistyki i inwestycji w firmie Ambro Logistics Sławomir Rykała, główny specjalista ds.BHP/Inspektor ds. ochrony PPOŻ, inspektor ds.ochrony środowiska w firmie Miranda Spółka z o.o. Milena Kraska-Milata, dyrektor operacyjny, członek zarządu Sun Garden sp. Z o.o.sp.k,mv-ce prezes Tureckiej Izby Gospodarczej Witold Jarecki, adwokat Michał Kopacz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Katarzyna Wysocka.

Podczas trzeciej części spotkania omówione zostały zasady udziału w konkursie oraz kolejny jego etap.

Już niebawem odbędzie się cykl warsztatów, które umożliwią młodzieży w pełni zaplanować własną drogę edukacji i realizacji kariery zawodowej.


Więcej drzew w Turku
„Zacną rzeczą jest uczyć się, a jeszcze zacniejszą...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.