Zmarł ks. dr Marek Raszewski. Ceniony biblista, pochodzący z powiatu tureckiego

Zmarł ks. dr Marek Raszewski. Ceniony biblista, pochodzący z powiatu tureckiego
10 lipca zmarł nagle ks. dr Marek Raszewski, biblista, wykładowca Studium Teologii w Koninie, proboszcz parafii Chrystusa Króla we Włocławku Rózinowie. Pochodził z powiatu tureckiego.
 
Ks. dr Marek Raszewski posługę kapłańską pełnił m.in. w parafii pw. św. Barbary w Turku. Później wiele razy gościł w powiecie tureckim, m.in. podczas obchodów 100-lecia Szkoły Podstawowej we Władysławowie. Zmarł nagle w wieku 51 lat. 
 
Msza św. żałobna pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa sprawowana będzie w kościele parafialnym w Rózinowie, we wtorek, 12 lipca, o godz. 16.00.
 
Pogrzeb odbędzie się w środę, 13 lipca, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa rozpocznie się o godz. 11.00. Po Eucharystii zmarły kapłan spocznie na miejscowym cmentarzu komunalnym.
Rowerowa przygoda ścieżkami gminy Przykona
Podróżnicze spotkania w małym parku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 05 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.