Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

63 członków Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem będzie ubiegać się o mandaty

Kandydaci do wyborów SLD

Kandydatów na radnych, którzy będą ubiegać się o mandaty z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem poznaliśmy dzisiaj, tj. 28 września. Podczas konferencji poinformowano między innymi o programie wyborczym oraz priorytetach członków ugrupowania.

O mandaty z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem ogółem ubiegać się będzie 63 kandydatów. O miejsce do Rady Powiatu Tureckiego zawalczy 31 kandydatów, a 29 starać się będzie o miejsce w Radzie Miejskiej Turku. Wśród wszystkich startujących do wyborów z ramienia ugrupowania jest 28 kobiet. 37 osób ma wykształcenie wyższe, 22 średnie, 3 zawodowe i 1 studiuje.

Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem chcą zająć się głównie oświatą, służbą zdrowia, infrastrukturą oraz usprawnieniem transportu publicznego. Priorytetów jest wiele, a jednym z nich jest również współpraca, której na chwilę obecną brakuje.

-Chcemy wreszcie doprowadzić do tego, aby burmistrz największego miasta w powiecie, burmistrz Turku i starosta zaczęli wreszcie ze sobą współpracować- mówił Marian Mirosław Marczewski podczas spotkania.

Kandydaci do Rady Powiatu Tureckiego:
Anita Dzieciątkowska-Pieścik, Andrzej Kwiatkowski, Małgorzata Pawłowska, Mariusz Wasilewski, Bogdan Nawrotny, Anna Wodzińska, Białas Zbigniew, Barbara Bachera, Krzysztof Kurz (okręg nr 1),
Bartosz Łodożyński, Arkadiusz Zajdel, Janina Mrugas, Marianna Skubiszewska, Eliza Klimczak-Wesołek (okręg nr 2), Romuald Miling, Bożena Drzewiecka, Katarzyna Kasprzak, Paweł Dzieciątkowski, Klaudia Golczyńska, Gradecki Józef (okręg nr 3), Zbigniew Górka, Aleksandra Zagłoba, Marta Szwankowska, Maciej Dygas, Leszek Banasiak, Marianna Ochocka (okręg nr 4), Jan Gruca, Marek Graczyk, Dorota Janicka, Wojciech Brzóska, Ewelina Lisiecka (okręg nr 5).

Kandydaci na radnych do Rady Miejskiej Turku:
Joanna Maciejewska, Piotr Dziura, Remigiusz Wojciechowski, Magdalena Dąbrowska, Krzysztof Adamek, Magdalena Grosz, Tomasz Tomkiewicz (okręg nr 1), Marian Marczewski, Jerzy Purcel, Bożena Mechlińska, Alina Wesołowska, Mirosław Mikołajczyk, Józef Rutkowski, Beata Woźniak-Matusiak (okręg nr 2), Maciej Marczewski, Aneta Dziura, Krzysztof Szczeciński, Grzegorz Grabarczyk, Sylwia Dziurzyńska, Grażyna Bielawska, Marcin Kaźmierczak (okręg nr 3), Paweł Kwiatkowski, Stanisław Ćwiek, Danuta Markiewicz, Zbigniew Buda, Wiesław Marcinkowski, Alicja Jackowska, Elżbieta Pabich, Dariusz Paczkowski (okręg nr 4).

Kandydatem do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego jest Zofia Kubacka. O mandat radnego w Dobrej ubiegać się będzie Przemysław Białek, natomiast do Rady Gminy Władysławów startuje Mirosław Rosiak.
Władysławów: Krzysztof Zając nie będzie już wójtem
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - Eugeniusz Maciejewski w poniedziałek, 01 października 2018 14:08

Głosowali. lecz zostali zawiedzeni. Wystawią teraz rachunek. Oj, nie ładnie, nie ładne. Ostatnie zdana - strzelił Pan w kolegów swojej grupy. Oj, dadzą omłoty i wyborcy ocenią W przeciwieństwie do Pana nigdy nikomu ne ubliżam. Przedstawiam określone fakty, problemy itp., co ma zapewne wpływ na ocenę osób, ale to już jest temat dla WYBORCÓW.

Głosowali. lecz zostali zawiedzeni. Wystawią teraz rachunek. Oj, nie ładnie, nie ładne. Ostatnie zdana - strzelił Pan w kolegów swojej grupy. Oj, dadzą omłoty i wyborcy ocenią :) W przeciwieństwie do Pana nigdy nikomu ne ubliżam. Przedstawiam określone fakty, problemy itp., co ma zapewne wpływ na ocenę osób, ale to już jest temat dla WYBORCÓW.
Gość - Eugeniusz Maciejewski w sobota, 29 września 2018 22:39

Twórcy okrągłostołowi demontażu naszego państwa wymyślili możliwość brania udziału w wyborach samorządowych innym komitetom wyborczym niż polityczne, by Polacy zajęli się sobą, wzajemną rywalizacją, a oni spokojniej mogli realizować wszelkie afery. Ponadto lokalne stowarzyszenia nie mają wpływu na politykę i nikt z władz centralnych nie liczy się z jakimkolwiek małym ugrupowaniem, co utrudnia im realizowanie działań strategicznych.

Odpowiedzialność za nieprawidłowości w rządzeniu państwem rozmydla się, bo niejednokrotnie władze państwowe obarczają samorządy, a lokalne ugrupowania obwiniają polityków, przez co społeczeństwo jest dezinformowane.

W świetle tego wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta powinien zostać kandydat ugrupowania politycznego i wówczas będzie pełna odpowiedzialność polityczna od samorządów po rząd. Skończy się wtedy przerzucanie odpowiedzialności i będzie łatwiejsza ocena władz rządzących przez wyborców. To są moje spostrzeżenia dla wyborców. Społeczeństwo jako suweren w dniu wyborów ma największą władzę i może zrobić porządek. Jeśli dane ugrupowanie nie sprosta zadaniu, to "wypad" i wybieramy NOWE. Dlatego profilaktycznie konieczna jest budowa nowej alternatywy politycznej.

Twórcy okrągłostołowi demontażu naszego państwa wymyślili możliwość brania udziału w wyborach samorządowych innym komitetom wyborczym niż polityczne, by Polacy zajęli się sobą, wzajemną rywalizacją, a oni spokojniej mogli realizować wszelkie afery. Ponadto lokalne stowarzyszenia nie mają wpływu na politykę i nikt z władz centralnych nie liczy się z jakimkolwiek małym ugrupowaniem, co utrudnia im realizowanie działań strategicznych. Odpowiedzialność za nieprawidłowości w rządzeniu państwem rozmydla się, bo niejednokrotnie władze państwowe obarczają samorządy, a lokalne ugrupowania obwiniają polityków, przez co społeczeństwo jest dezinformowane. W świetle tego wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta powinien zostać kandydat ugrupowania politycznego i wówczas będzie pełna odpowiedzialność polityczna od samorządów po rząd. Skończy się wtedy przerzucanie odpowiedzialności i będzie łatwiejsza ocena władz rządzących przez wyborców. To są moje spostrzeżenia dla wyborców. Społeczeństwo jako suweren w dniu wyborów ma największą władzę i może zrobić porządek. Jeśli dane ugrupowanie nie sprosta zadaniu, to "wypad" i wybieramy NOWE. Dlatego profilaktycznie konieczna jest budowa nowej alternatywy politycznej.
Gość - Paweł w sobota, 29 września 2018 00:31

Panie Maciejewski do kogo pan pije? Do siebie? Brak sukcesu w kolejnych kampaniach wyzwolił w panu"pomrocznośc jasną"?W przeciwieństwie do pana nie jestem ,ani "starym" ,ani "skompromitowanym"ale Nowym. Wypowiedz pana o "niewolnictwie umysłowym" obraża wszystkich wyborców. Sorry. Za kogo pan się uważa? Za wszechwiedzącego? Za Kogo?
Paweł Dzieciątkowski
kandydat do rady pow. tureckiego
P.S.
Mam nadzieję zając wyższe miejsce niż pan.
Gdyby stało się inaczej na pewno nie zniżę się do poziomu jaki pan reprezentuje.

Panie Maciejewski do kogo pan pije? Do siebie? Brak sukcesu w kolejnych kampaniach wyzwolił w panu"pomrocznośc jasną"?W przeciwieństwie do pana nie jestem ,ani "starym" ,ani "skompromitowanym"ale Nowym. Wypowiedz pana o "niewolnictwie umysłowym" obraża wszystkich wyborców. Sorry. Za kogo pan się uważa? Za wszechwiedzącego? Za Kogo? Paweł Dzieciątkowski kandydat do rady pow. tureckiego P.S. Mam nadzieję zając wyższe miejsce niż pan. Gdyby stało się inaczej na pewno nie zniżę się do poziomu jaki pan reprezentuje.
Gość - Eugeniusz Maciejewski w sobota, 29 września 2018 14:49

Błędnie Pan interpretuje "stare, skompromitowane", to nie dotyczy osób, lecz organizacji. Partie jak : PO, PSL, SLD które brały udział w demontażu Polskiej gospodarki są skompromitowane. Wiem, że tysiące uczciwych oddolnych działaczy i sympatyków tych organizacji w całym kraju jest zawiedzionych postępowaniem ich kierownictwa. Te osoby stoją przed wyborem : firmować stare, skompromitowane, czy budować NOWE. Trzeba mieć świadomość, że kto stoi przy "skompromitowanym" jest jego udziałowcem i współodpowiedzialnym. Wyborca to oceni. Dlatego bardzo często podkreślam, że po co walczyć, czy remontować, naprawiać "stare", łatwiej budować NOWE. Dokładnie o tym mówię w nagraniu : "alternatywa dla Narodu Polskiego" w aktualnościach na naszej stronie : piast -jmen.
To świadomość obywatelska oceni moje myślenie. Sugestie Pana prowadzą do jednej rzeczy , do ponownego manipulowania społeczeństwem i ubliżania temu, kto stoi po stronie prawdy. Powaga sytuacji i szacunek dla opinii publicznej zasługuje na to, żeby powiedzieć prawdę. Pozdrawiam !.

Błędnie Pan interpretuje "stare, skompromitowane", to nie dotyczy osób, lecz organizacji. Partie jak : PO, PSL, SLD które brały udział w demontażu Polskiej gospodarki są skompromitowane. Wiem, że tysiące uczciwych oddolnych działaczy i sympatyków tych organizacji w całym kraju jest zawiedzionych postępowaniem ich kierownictwa. Te osoby stoją przed wyborem : firmować stare, skompromitowane, czy budować NOWE. Trzeba mieć świadomość, że kto stoi przy "skompromitowanym" jest jego udziałowcem i współodpowiedzialnym. Wyborca to oceni. Dlatego bardzo często podkreślam, że po co walczyć, czy remontować, naprawiać "stare", łatwiej budować NOWE. Dokładnie o tym mówię w nagraniu : "alternatywa dla Narodu Polskiego" w aktualnościach na naszej stronie : piast -jmen. To świadomość obywatelska oceni moje myślenie. Sugestie Pana prowadzą do jednej rzeczy , do ponownego manipulowania społeczeństwem i ubliżania temu, kto stoi po stronie prawdy. Powaga sytuacji i szacunek dla opinii publicznej zasługuje na to, żeby powiedzieć prawdę. Pozdrawiam !.
Gość - Paweł w sobota, 29 września 2018 18:14

Panie Maciejewski w jakim pan świecie żyje? Te wszystkie partie które pan wymienił, które nazwał pan skompromitowanymi odniosły jednak sukces. Kto na te partie i ich przedstawicieli głosował? WYBORCY! Jednak ,ani pan, ani pana twór nie odniósł żadnego sukcesu. Jakim więc prawem pan kolejny raz obraża wyborców oraz członków i sympatyków tych partii?
Panie Maciejewski istnieje takie coś jak lustro. Spojrzyj pan w nie.

Paweł Dzieciątkowski
kandydat do rady pow.tureckiego

Panie Maciejewski w jakim pan świecie żyje? Te wszystkie partie które pan wymienił, które nazwał pan skompromitowanymi odniosły jednak sukces. Kto na te partie i ich przedstawicieli głosował? WYBORCY! Jednak ,ani pan, ani pana twór nie odniósł żadnego sukcesu. Jakim więc prawem pan kolejny raz obraża wyborców oraz członków i sympatyków tych partii? Panie Maciejewski istnieje takie coś jak lustro. Spojrzyj pan w nie. Paweł Dzieciątkowski kandydat do rady pow.tureckiego
Gość - Eugeniusz Maciejewski w piątek, 28 września 2018 23:56

Niewolnictwo umysłowe jest najgorszą formą niewolnictwa. Daje Ci iluzję wolności, sprawia, że ufasz, kochasz i bronisz swojego ciemiężcy, czyniąc wroga z tych, którzy próbują Cię uwolnić lub otworzyć oczy !

Niewolnictwo umysłowe jest najgorszą formą niewolnictwa. Daje Ci iluzję wolności, sprawia, że ufasz, kochasz i bronisz swojego ciemiężcy, czyniąc wroga z tych, którzy próbują Cię uwolnić lub otworzyć oczy !
Gość - Eugeniusz Maciejewski w piątek, 28 września 2018 23:49

Po co firmować stare, skompromitowane ??? Budujmy NOWE ! Sekretem sukcesu nie jest walka ze starym, lecz skupienie całej energii na budowaniu NOWEGO !!!

Po co firmować stare, skompromitowane ??? Budujmy NOWE ! Sekretem sukcesu nie jest walka ze starym, lecz skupienie całej energii na budowaniu NOWEGO !!!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.