Biegiem do kadry narodowej. Hubert Kozelan z Turku Mistrzem Polski na 100 m

Hubert Kozelan

-Ja wiedziałam, że mu na tym zależy, ale że aż tak?- mówi mama 15- letniego Huberta, który właśnie spełnił swoje marzenia. Aby zrealizować swój pierwszy w życiu cel Hubert Kolzelan z Turku ciężko pracował. Od długiego czasu każdy dzień pełen był wyrzeczeń, jednak miłość do sportu była o wiele silniejsza.

24 września Hubert Kozelan został Mistrzem Polski w biegu na 100 m. Podczas Mistrzostw Polski w kategorii U16, które odbyły się w Bełchatowie pobił on swój rekord życiowy, który obecnie wynosi 11,01. Po takim sukcesie nie trzeba było długo czekać, aby zadzwonił telefon z pytaniem, czy turkowianin może dołączyć do kadry narodowej.
Jego pasja do sportu pojawiła się około dwa lata temu. Wówczas odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 60 m, które Hubert wygrał wcześniej jeszcze nie trenując.

-Uświadomiłem sobie, że ten sport to jest moja domena i dobrze mi to wychodzi- mówił turkowianin.

Talent Huberta Kozelana odkrył jego pierwszy nauczyciel Dawid Szymanowski. To właśnie on przekierował młodego sportowca do Zbigniewa Ryczyńskiego, który treningi prowadzi do tej pory i który jest jednym z ojców sukcesu.

-Pan Dawid powiedział mi, że mam talent do lekkoatletyki. Wtedy wygrałem czwórbój lekkoatletyczny. On rozbudził moją pasję do sportu i powiedział, że mam niesamowity talent i szkoda byłoby to marnować. To on przekierował mnie do Klubu Maraton Turek, gdzie trenuje do tej pory. Pierwsze duże zawody wygrałem już pod opieką Zbigniewa Ryczyńśkiego- opowiada Mistrz Polski.

Do tej pory na koncie Huberta pojawiło się wiele sukcesów, a wśród nich między innymi wielokrotne zwycięstwa na Mistrzostwach Wielkopolski, Eliminacje do Mistrzostw Polski i wreszcie zwycięstwo w Mistrzostwach Polski, które przyniosło upragniony rezultat.

-Na Mistrzostwa Polski pojechaliśmy po medal. Hubert wie czego chce i ciężko nad tym pracuje. Ma dobrą motorykę i jest bardzo dynamiczny. Ja myślę szerzej, niż Mistrzostwa Polski. Jeśli Hubert nada będzie się tak rozwijał, jak do tej pory i będzie miał takie podejście to możemy jeszcze o nim usłyszeć, ale w zdecydowanie szerszym wymiarze. Nie tylko na poziomie Mistrzostw Polski- mówił trener Huberta Zbigniew Ryczyński.

Osiągnięcie sukcesu wcale nie jest proste. Odpowiednia dieta, ciągłe treningi, wiele wyrzeczeń. Dodając do tego przepisu ciężką pracę, chęci i talent można spełnić marzenia.

-Unikam cukru, tłustego jedzenia. Trenuje sześć razy w tygodniu. Każdego dnia do dwóch godzin. Na każdym treningu wizualizuje sobie zawody, to co mi one przyniosą i daje mi to pewnego rodzaju motywację. Najtrudniejszy jest okres zimowy, bo muszę trenować w mrozie i śniegu w cienkim ubraniu. Niestety w Turku nie ma hali, ale myślę, że takie warunki też w pewnym sensie kształtują charakter. Mam poczucie, że robię więcej niż inni, trenuje więcej niż inni i potem przynosi to efekty- tłumaczy turkowianin.

Jak mówi młody sportowiec wszyscy przyjaciele od zawsze go wspierają i rozumieją. Nigdy nie powiedzieli, że się nie uda i pomagali na tyle ile było to możliwe.

-Po zawodach dostałem tak wiele gratulacji i wsparcia, że było to niesamowite. Dało mi to jeszcze większą siłę. Rodzice są ze mnie dumni. Mama wspierała od zawsze dietą i nigdy nie zwątpiła. Od momentu kiedy rozmawiałem z tatą i powiedziałem, że naprawdę mi na tym zależy też jest ze mną, szczególnie mentalnie. To głównie oni przyczynili się do mojego sukcesu- mówi szczęśliwy Hubert.

Pierwsze zgrupowanie odbędzie się już w środę w Spale. Właśnie tam Mistrz Polski będzie miał okazję trenować pod okiem najlepszych i z najlepszymi, co było jego ogromnym, spełnionym już marzeniem.
Brudzew: Warsztaty chińskie z Robertem Maciągiem
Kawęczyn: Niezapomniane przeboje Anny German oraz ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Irek w wtorek, 02 październik 2018 11:40

Brawo. Na pewno jesteś dumą rodziców. BRAWO!!!!!

Brawo. Na pewno jesteś dumą rodziców. BRAWO!!!!!
Iwona w wtorek, 02 październik 2018 10:57

Gratulacje dla Ciebie i rodziców za wsparcie!!!!!

Gratulacje dla Ciebie i rodziców za wsparcie!!!!!
Kibic w poniedziałek, 01 październik 2018 14:09

BRAWO Hubert. Jesteś dumą tego miasta.

BRAWO Hubert. Jesteś dumą tego miasta.
czwartek, 20 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.