Sportowcy z powiatu tureckiego docenieni

"Wyróżnienie, na które zasłużył zawodnik lekkiej atletyki swoimi umiejętnościami sportowymi oraz postawą jest dla społeczności naszego regionu powodem do niekwestionowanej dumy"- te słowa pojawiły sięna listach gratulacyjnych przekazanych młodym sportowcom przez przedstawicieli powiatu tureckiego podczas spotkania, które odbyło się 30 listopada.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Żołnierze wielkopolskiej brygady WOT wspierają Sanepid

„Zawsze gotowi, zawsze blisko”, by pomagać w walce z pandemią. Wielkopolscy terytorialsi już 270 dobę angażują się w pomoc w zakresie zahamowania epidemii COVID-19. Jednym z ich zadań jest wsparcie pracy administracyjnej stacji Sanitarno- Epidemiologicznych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Mikołajkowy kiermasz „Wszystko dla Oli”

Aleksandra Zwolińska walczy z guzem mózgu. Jest mnóstwo osób o wielkich serach, którzy chcą jej pomóc. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie mikołajkowego kiermaszu pod hasłem „Wszystko dla Oli”, który już 6 grudnia odbędzie się w Malanowie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Dzień Pluszowego Misia w Galewie

Dnia 25 listopada w przedszkolach w Galewie odbył się Dzień Pluszowego Misia. W tym roku ten wyjątkowy dzień był trochę inny niż zwykle.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Polish Fighter Cup

W dniu 28 listopada odbyła się trzecia edycja POLISH FIGHTER CUP Karate Kyokushin w walkach kontaktowych w Kole zgodnie z wymaganiami Światowej Organizacji Karate w Tokio.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Mieszkańcy ulicy Wesołej korzystają już z nowej drogi

27 listopada br. odbył się odbiór inwestycji pn „Budowa ulicy Wesołej w Malanowie wraz z odwodnieniem”. Wykonawcą robót, było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Turku. Przebudowa drogi objęła 2.040 m2 nawierzchni.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Dobra: Nie żyje Barbara Piotrowska-Torzewska. Sołtys sołectwa Rzechta

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Barbary Piotrowskiej-Torzewskiej, sołtysa sołectwa Rzechta. Ś.P. Barbara Piotrowska-Torzewska z dużym oddaniem poświęcała się sprawom sołectwa i jego mieszkańców.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wiceminister Ryszard Bartosik apeluje: Nie krytykujmy

Apeluję, abyśmy nosili maseczki, przestrzegali obostrzeń. Nie zajmujmy się tylko krytyką - mówił poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik podczas konferencji prasowej, której tematem był drugi etap programu Kolej Plus, a także sprawy związane z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa.

Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

Zmiany w diecezji włocławskiej. Biskup Mering złożył rezygnację

Biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering 10 grudnia skończy 75 lat. Prawo Kanoniczne wymaga, aby osiągając wiek emerytalny złożył na ręce papieża rezygnację.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Tuliszków: Prace w Piętnie zostały zakończone

W Piętnie w dniu 30.10.2020 r. zakończono prace związane z realizacją projektu „Oczyszczanie stawu oraz zagospodarowanie terenu w miejscowości Piętno”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Za nieruchomości zapłacimy więcej, czyli miejskie podatki w górę

Rada Miejska w Turku przyjęła uchwały w sprawie określenia stawek podatków lokalnych na 2021 rok. W trakcie korespondencyjnej sesji, która odbyła się w czwartek, 26 listopada, radni na wniosek burmistrza zdecydowali, że właściciele nieruchomości w następnym roku zapłacą więcej pieniędzy do miejskiego budżetu. Zmianie nie ulegnie podatek rolny i podatek od środków transportowych.

Czytaj dalej
  11 komentarze
Etykiety:
11 komentarze

Malanów: Targówka wśród laureatów konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

Położona w gminie Malanów wieś Targówka znalazła się wśród laureatów konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” skierowanego do uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Wyszyna w gronie najlepszych w projekcie "Niepodległości- śladami żołnierzy niezłomnych"

60 Orlików na kolejne stulecie Niepodległości- śladami żołnierzy niezłomnych. To nazwa projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacji Orły Sportu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

OTOP: Karmniki DIY

Dzisiejsze weekendowe spotkanie z TGL OTOP jest zbiorem kilku pomysłów na eko karmniki dla ptaków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Zaczarowany Ogród już rośnie w Krwonach. Będą owoce jak za dawnych lat

W Krwonach (gmina Brudzew) rośnie już „Zaczarowany Ogród”, czyli wyjątkowa szkółka drzew owocowych. Znalazły się tam stare odmiany, których smak nieodzownie kojarzy się z czasem dzieciństwa.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Pożyczka dla bezrobotnych - dla kogo chwilówka bez pracy?

Według danych z GUS stopa bezrobocia w Polsce wynosi obecnie około 5,5 -5,6 %, jest to średnio ponad 920 000 osób. Warto przy tym wspomnieć, że do statystyk wliczane są tylko osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy, dlatego też całkowita liczba osób bezrobotnych z pewnością jest wyższa. Obecna sytuacja ekonomiczna nie sprzyja poszukiwaniu nowej pracy, a potrzeby finansowe Polaków rosną teraz bardziej niż kiedykolwiek. Nikogo nie powinna więc dziwić sytuacja, w której osoba bezrobotna po prostu potrzebuje pożyczki, żeby przysłowiowo „przeżyć do pierwszego”. Jeśli nie może liczyć na wsparcie najbliższych, może wziąć pod uwagę ofertę pożyczek pozabankowych dla bezrobotnych. Gdzie szukać takiej pożyczki?

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8

W środę, 25 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku odbyła się „premiera” przedstawienia teatralnego na podstawie utworu Lucyny Krzemienieckiej pt. „O gościach, co nie przyszli na ucztę”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Dotacja dla prywatnych żłobków mniejsza o połowę. Kto zapłaci za decyzję burmistrza i radnych?

Finansowanie oświaty to zawsze temat wzbudzający wiele emocji, w szczególności w sytuacji, gdy samorządy w czasie pandemii szukają oszczędności w swoich budżetach. Turek od 2011 roku udziela dotacji dla podmiotów prowadzących żłobki i kluby dziecięce na terenie miasta. W trakcie XXVII sesji Rady Miejskiej Turkowscy włodarze stanęli przed dylematem obniżenia wsparcia dla tych prywatnych podmiotów. Radni Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko propozycji burmistrza. Ostatecznie wsparcie obniżono o 50%.

Czytaj dalej
  14 komentarze
14 komentarze

Gm.Turek: W trosce o przedsiębiorców podatek w 2021 roku bez zmian

W całym powicie odbywają się sesje rad gmin i miast, na których włodarze decydują o wysokości stawek podatków lokalnych, które obowiązywać będą na ich terenie w 2021 roku. Radni Gminy Turek doszli do wniosku, że w związku z pandemią koronawirusa nie wprowadzą żadnych podwyżek.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Gm.Turek. Nowa ulica w Turkowicach. Radni nadali jej imię

Mieszkańcy Turkowic doczekali się nowej ulicy. Nowopowstała ulica ma charakter jednolity z nazewnictwem w tym rejonie. Uchwała dotyczyła „Zawilcowej”.

Czytaj dalej
  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.