Bogumiła i Arkadiusz Golczyńscy zasłużeni dla rolnictwa

Od gratulacji dla Bogumiły i Arkadiusza Golczyńskich z Russocic rozpoczęła się wtorkowa (22 września) sesja rady powiatu tureckiego. Państwo Golczyńscy zostali bowiem wyróżnieni odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” przez ministra Krzysztofa Ardanowskiego.

Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Marszałek przywiózł umowy na kolejne miliony dla Turku

We wtorek, 22 września 2020 r. do Turku przyjechał Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Głównym celem wizyty było podpisanie umów na kolejne blisko 3,5 mln zł jakie Miasto Turek pozyskało głównie z funduszy unijnych.

Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

Tuliszków: Pożar w Zadwornej gasiło kilkanaście zastępów straży. Policjanci uratowali życie kobiety

Przez kilka godzin trwała akcja gaszenia pożaru, do którego doszło dziś tj. 22 września w miejscowości Zadworna w gminie Tuliszków. Czujność policjantów prawdopodobnie uratowała życie starszej kobiety. Chwilę po tym, jak opuściła ona budynek, doszło do wybuchu gazu. 

Policjanci z Turku - naczelnik aspirant Kamil Kruszyński, młodszy aspirant Piotr Walczak i młodszy aspirant Tomasz Ordon przejeżdżali akurat nieopodal budynku, z którego wydobywał się tym. Na miejscu nie było jeszcze żadnych służb ratowniczych. Od jednego z mężczyzn dowidzieli się, że w domu znajduje się 69-letnia kobieta, która nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze nie wahali się - sięgnęli po broń, przestrzelili okno i w ten sposób dostali się do środka budynku. Udało im się wynieść kobietę na chwilę przed eksplozją butli gazowej oraz przyjazdem straży pożarnej. Na miejscu pracowali strażacy z Tuliszkowa, Grzymiszewa, Władysławowa, Chrząblic, Chylina, Malanowa i Turku.

Zadysponowano również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które pomocy udzieliły poszkodowanej w pożarze kobiecie oraz rannemu strażakowi. Niegroźnych obrażeń doznali również policjanci. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że spaleniu uległ budynek mieszkalny i część zabudowań gospodarczych.

 


  2 komentarze
2 komentarze

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem na Kolskiej Szosie

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocyklisty doszło dzisiaj tj. 22 września nad ranem. W chwili obecnej ulica Kolska Szosa jest zablokowana.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Udział „Czwórki” w projekcie "Dla lasu, dla ludzi"

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku wzięła udział w projekcie pod hasłem "Dla lasu, dla ludzi". Akcja została zorganizowana przez Lasy Państwowe.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Historyczny mural - 1920

W ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej na jednej ze ścian zewnętrznych Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie powstał mural upamiętniający tę ważną w polskiej historii datę.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: 81. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Po Mszy Świętej złożone zostały kwiaty i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą Ofiary Zbrodni Katyńskiej i Smoleńsk 2010. Wśród tysięcy pomordowanych na wschodzie oficerów polskich byli też brudzewianie: ppłk. Witold Kępiński, por. Piotr Ogiński, komisarz Witold Paszkowski.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Żeglarze opanowali Przykonę, czyli regaty Armor Sailing Windsurfing School

Żeglarze zapaleńcy spotkali się w Przykonie, aby wziąć udział w organizowanych po raz pierwszy regatach Armor Sailing Windsurfing School. Pogoda sprzyjała i chętnych na wykorzystanie wrześniowego wiatru nie zabrakło.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Odprawa i ćwiczenia plutonu ratowniczego

W czwartek 17 września 2020 r. w siedzibie KP PSP w Turku odbyła się odprawa tureckiego plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Kompanii Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ognisty spektakl w Parku Tura

W niedzielę, 20 września Grupa Tancerzy Ognia Shadows of Fire dała niezwykły pokaz dla mieszkańców Turku. Po zmroku w Parku Tura na Osiedle Wyzwolenia dosłownie zaiskrzyło.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Projekt „Niezłomny” – przetrwają tylko najlepsi!

Tor przeszkód, zjazd na linie z 12-metrowej wieży, przeprawa wodna, czy kilkunastokilometrowe marsze z ciężkim plecakiem. U wielkopolskich żołnierzy WOT zakończyła się właśnie pilotażowa edycja gry terenowej „Niezłomny”. Do wstępnej eliminacji podeszło ponad 50 terytorialsów.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Pracownia Języków Obcych - ASLAN - doświadczenie, wiedza i umiejętności

Pracownia Języków Obcych - ASLAN to gwarancja najwyższych standardów i świetnego zaplecza dydaktycznego. Do oferty dołączyły także zajęcia z matematyki - bo nie ma większej satysfakcji niż zdolność rozumienia!

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dramat na Wyzwolenia. Mężczyzna wyskoczył z balkonu

Do dramatycznego zdarzenia doszło na os. Wyzwolenia w Turku. Mężczyzna skoczył z balkonu jednego z mieszkań. Niestety zmarł na miejscu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Akcja #sadziMY w Nadleśnictwie Turek. Sadzonki trafiły do mieszkańców

Dąb, świerk, modrzew, brzoza, lipa, jarząb, jawor i sosna - łącznie ponad dwa tysiące sadzonek drzew rozdano w turkowskim nadleśnictwie w ramach tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji #sadziMy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

„To nie jest tak, że nic nie robimy”, o budownictwie mieszkaniowym w Turku słów kilka

W trakcie czwartkowej (17 września) sesji radni miejscy w Turku zajmowali się uchwałą o mieszkaniowym zasobie gminy. Dokument określa m.in. plan remontów oraz modernizacji bloków i budynków, których właścicielem jest Miasto Turek. I o ile ze strony radnych padały merytoryczne pytania dotyczące założeń przyjmowanego planu, to Marcin Derucki nie omieszkał nie zaatakować rządowych programów mieszkaniowych.

Czytaj dalej
  14 komentarze
14 komentarze

Dobra: Nowa kuchnia w zespole szkolno-przedszkolnym w Piekarach

Szkoła w Piekarach może pochwalić się nową kuchnią która została wyremontowana w ramach środków projektu "posiłek w szkole i w domu moduł trzeci".
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Koło ARiMR – w sercu wsi”. Weź udział w konkursie

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Koło ARiMR – w sercu wsi” nad którym patronat objął Tomasz Nowakowski. Wystarczy nakręcić krótki film obrazujący sposoby wykorzystania przez KGW otrzymanej przez ARiMR pomocy finansowej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Dobry wieczór z książką”, realizowane w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Tym razem bohaterem literackiego wydarzenia będzie Jacek Hugo-Bader. Ze znanym reportażystą spotkać się będzie można 25 września (piątek) o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Można zrobić to osobiście bądź telefonicznie pod numerem tel 632785134.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR CKP w Kaczkach Średnich

W środę 16-go września Starosta Dariusz Kałużny i Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich Elżbieta Karwacka spotkali się z Jackiem Korczakiem właścicielem firmy Polsad oraz Agroma S.A. - autoryzowanym dostawcą i przedstawicielem marek: Kubota, Renault Trucks, UniCarriers i Ausa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Żołnierze WOT ewakuowali pensjonariuszy z Chumiętek i Rogowa

Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili ewakuację 29 zakażonych koronawirusem podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w powiecie gostyńskim. Pensjonariusze trafili do szpitala jednoimiennego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.