Rewelacyjny występ judoków z KS Judo Turek GKS Kasztelania Brudzew na Ogólnopolskim Turnieju Judo w Przemęcie

24 września zawodnicy starali się z najmocniejszymi klubami w Polsce ( 20 klubów, przeszło 300 zawodników )aby wywalczyć dla naszej ekipy tak wspaniałe sukcesy :

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Mieszkańcy zdecydowali - będzie rewitalizacja Żabieńca i oświetlenie na stadionie

Dwa projekty wybrane przez mieszkańców Tuliszkowa zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu. Będzie to rewitalizacja Żabieńca i budowa oświetlenia na stadionie. Do podziału w ramach Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego była kwota 180 tys.zł.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka” już w niedzielę

Wszystkich miłośników przygód i aktywnego wypoczynku zapraszamy na XXI Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka”. Jak zawsze uczestników wydarzenia czeka wspaniała zabawa i wiele niespodzianek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Trwa rozbudowa drogi w miejscowości Bądków Drugi

Miło nam poinformować, że właśnie trwa inwestycja pn. ,,Rozbudowa drogi w miejscowości Bądków Drugi".

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Będą drogi i parkingi. Umowa na kolejne dokumentacje podpisana

W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Sporządzanie dokumentacji projektowych na drogi i parking na terenie Gminy i Miasta Tuliszków” wyłoniono wykonawcę - Biuro Projektów Budowlanych sp. z o.o z siedzibą w Gdańsku.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Aromatyczne i energetyczne spotkanie z kawą w Zespole Szkół Technicznych w Turku

O tym skąd pochodzi kawa, jakie są jej rodzaje, a przede wszystkim jak smakuje można było dowiedzieć się dzisiaj, tj.4 października w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Właśnie tam już przy wejściu czuć było wspaniały aromat, a całość poparła przydatna i ciekawa wiedza.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Spotkanie z policjantem w Przedszkolu Samorządowym nr 7

W dniu 4 października 2022r. w ramach profilaktyki bezpieczeństwa w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka w Turku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: "To musi się powieść" czyli Magiczna Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to coroczne święto czytelników i czytelnictwa. Akcja promująca książki i biblioteki odbyła się po raz ósmy. Oczywiście wśród bibliotek uczestniczących w tym projekcie nie mogło zabraknąć Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Buongiorno, Roma!, czyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w projekcie Erasmus +

Nie jest tajemnicą, że Rzym to miasto, w którym nie można się nudzić. Wieczne Miasto przez wielu nazywane jest największym muzeum na świecie, przez innych miastem fontann lub kościołów. O tym wszystkim mogli przekonać się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Turku przebywający we wrześniu w Rzymie, w ramach projektu Erasmus+ SIT for School. Po wielomiesięcznym okresie pandemicznym, który wymusił przeniesienie wszystkich działań do sieci, w końcu mogli osobiście poznać partnerów i dokonać podsumowania wspólnych zadań wynikających z ww. projektu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej nr1 w Turku

Jak co roku w dniach od 23 do 30 września w całej Europie odbywa się #Europejski Tydzień Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, która realizowana jest pod hasłem #BeActive.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Od piłki nożnej po biegi dla twardzieli. 15 lat LZS Baszta Wyszyna

Od 15 lat Ludowy Zespół Sportowy Baszta Wyszyna z gminy Władysławów angażuje mieszkańców do włączania się w inicjatywy promujące sport i zdrowy styl życia. Jubileusz obchodzono uroczyście w sobotę, 1 października.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Marian Mirosław Marczewski: Lewym okiem

Po uzyskaniu informacji, że na sesji Rady Miasta Turku będzie omawiana sprawa budowy bloku energetycznego gazowo-parowego na terenie po byłej elektrowni „Adamów”, postanowiłem wziąć udział w obradach i wysłuchać prezentacji na ten temat. Trzeba przyznać, że panowie Prezesi w sposób niezwykle profesjonalny zapoznali zgromadzonych z całokształtem zagadnień związanych z tą inwestycją i rzeczowo odpowiadali na zadawane pytania.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: W Tokarach świętowano dwa jubileusze

W sobotę, 1 października w Świetlicy Wiejskiej w Tokarach odbyło się jubileuszowe spotkanie integracyjne z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju oraz 5-lecia Miłośników Dziejów i Tradycji Regionu, którzy funkcjonują w strukturach tego stowarzyszenia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kolejne sukcesy Kajetana Bajzerta

Po zdobyciu brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Turcji , Kajetan został Mistrzem Polski Młodzików w Boksie. Zawody odbyły się w pomorskim Bytowie w dniach od 25 września do 1 października.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Mistrzostwa Świata Karate i szkolenie w Kielcach

Po raz pierwszy Polska była gospodarzem Mistrzostw Świata Shinkyokushinkai Karate WKO Japan w kategoriach wagowych, które odbyły się w Kielcach. Mistrzostwa rozgrywane są co cztery lata w konkurencji full Contact. Od 22 do 28 września Kielce gościły najlepszych wyłonionych w drodze eliminacji i krajowych i kontynentalnych ze 103 krajów i cały sztab japońskiej organizacji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Nikola Klimaszewska wśród najpiękniejszych Wielkopolanek

Nikola Klimaszewska, mieszkanka gminy Władysławów, zdobyła tytuł III Wicemiss Województwa Wielkopolskiego. Finałowa gala konkursu na najpiękniejszą Wielkopolankę miała miejsce w niedzielę, 2 października Tarnowie Podgórnym, niedaleko Poznania.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Wypadek z udziałem radiowozu. Dwaj funkcjonariusze przewiezieni do szpitala

W sobotę, 1 października w miejscowości Olszówka w gminie Przykona doszło do wypadku z udziałem radiowozu policyjnego.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Blok, który wisi w powietrzu. Mieszkańcy z Uniejowskiej wciąż odcięci od drogi

-To jest jeszcze gorsze niż getto - tak mieszkańcy bloku przy ul. Uniejowskiej mówią o tym, jak teraz wygląda ich rzeczywistość. Po sprzedaży działek przez kopalnię prywatnemu inwestorowi, zostali pozbawieni nie tylko dostępu do drogi, ale też internetu i telewizji.

Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

Kawęczyn: Wypadek w Kowalach Pańskich. Jedna osoba poszkodowana

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego doszło w sobotę, 1 października w miejscowości Kowale Pańskie w gminie Kawęczyn. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Braki rezerw krwi – akcja honorowego krwiodawstwa w ZST

Z początkiem września b.r. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu poinformowało o występujących brakach w rezerwach krwi i preparatów krwiopochodnych, mogących utrudnić wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych oraz działania ratunkowe w nagłych wypadkach.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.