Zawodnicy z Turku zawalczyli o Międzynarodowy Puchar Shinkyokushinkai Karate

W dniu 21 maja w Boguszów Gorce odbył się Międzynarodowy Puchar Shinkyokushinkai Karate w którym startowała czołówka polskich klubów w śród, której nie zabrakło zawodników z Klubu Sportów i Sztuk Walk z Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Gmina dołoży do konserwacji polichromii w Miłkowicach

Podczas czwartkowej (26 maja) sesji radni gminy Dobra zdecydowali o przekazaniu dotacji dla parafii pw. św. Mikołaja w Miłkowicach z przeznaczeniem na prace konserwatorskie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

„Śpiewam, recytuję i maluję świat najbliższym wyczaruję”, czyli Święto Rodziny w MDK

Dobiegła końca realizacja innowacji pedagogicznej „Śpiewam, recytuję i maluję świat najbliższym wyczaruję” realizowanej przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Unicef przy współpracy Miejskiego Domu Kultury, której celem było poszerzenie możliwości wszechstronnego rozwoju intelektualnego uczniów poprzez wykonywanie prac plastycznych, technicznych, recytację oraz śpiew. Prawie rok ciężkiej, ale zarazem bardzo twórczej pracy, warsztaty plastyczne, recytatorskie, muzyczne już za nimi.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Szkolenie dla jednostek OSP w KSRG

W dniach 7, 14 i 21 maja 2022 r. na terenie KP PSP Turek przeprowadzono szkolenie z zakresu Ratownictwa Wysokościowego na poziomie podstawowym dla wyznaczonych jednostek OSP KSRG z terenu powiatu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Prymusi z terenu gminy nagrodzeni

Środowa (25 kwietnia) sesja rady gminy Kawęczyn była okazją do tego, aby w uroczysty sposób nagrodzić tych absolwentów szkół średnich z terenu gminy, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najwyższą średnią ocen.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Młodzi i zdolni sportowcy odebrali stypendia

Ciężka praca i samodyscyplina zaowocowała dla młodych sportowców z gminy Władysławów nie tylko wspaniałymi wynikami podczas zawodów, ale też otrzymaniem stypendium. Uroczystość wręczenia wyróżnień miała miejsce we wtorek, 24 maja.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Ekologiczne Kaczki

Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich po raz kolejny podejmuje działania proekologiczne organizując Powiatową Sesję Ekologiczną. Żyjemy w czasach, kiedy troska o środowisko stała się jednym z najważniejszych zagadnień w dyskursie publicznym, jest przedmiotem zmian legislacyjnych, a także potężnych inwestycji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Konkurs kulinarny dla KGW "Bitwa regionów"

Organizatorzy konkursu: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie Zapraszają do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dni Malanowa już niebawem! Będzie się działo!

Po przerwie związanej z pandemią wracają z wielkim impetem! Dni Malanowa, bo o nich mowa odbędą się pod koniec maja. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do wspólnej zabawy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Leczyć skutki, a nie przyczyny, czyli podwyżka opłat za śmieci

Tak jak wcześniej zapowiadano, radni gminy Malanów stanęli przed koniecznością podjęcia uchwały podwyższającej stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Koszty dla mieszkańców będą wyższe o dwa złote.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nowe spojrzenie – nowe możliwości, czyli „Mama w pracy”

Zbliżający się Dzień Matki, jest dobrą okazją, aby wspomnieć o jednej z inicjatyw Powiatowego Urzędu Pracy w Turku, która szczególnie skierowana jest do kobiet łączących macierzyństwo z aktywnością zawodową.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r., o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 176) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735 ze zm.)

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Trójki chłopców z UKS "Piątka" Turek Mistrzami Wielkopolski w piłce siatkowej

Młodzi siatkarze z UKS Piątka Turek sięgnęli po marzenia, zdobywając tytuł Mistrzów Wielkopolski w mini piłce siatkowej. Finałowe rozgrywki miały miejsce w niedzielę, 22 maja w Tarnowie Podgórnym.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

W Gminie Turek mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

W poniedziałek, 23 maja radni gminy Turek podjęli decyzję o ustaleniu nowej stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dla mieszkańców oznacza to niestety wzrost opłat do 23 zł za osobę.

Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Ważne dni dla ósmoklasistów. Rozpoczynają się egzaminy

Po maturzystach przyszedł czas na uczniów, którzy w tym roku kończą szkołę podstawową. Punktualnie o godz. 9.00 w całym kraju rozpocznie się egzamin ósmoklasistów. W Turku przystąpi do niego ponad 340 osób.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Pomagają z sercem od 20 lat. Wspaniały jubileusz Forum Kobiet w Tuliszkowie

Nie ma nic piękniejszego niż działalność na rzecz innych. Wiele osób doświadczyło dobrych serc kobiet ze Stowarzyszenia Forum Kobiet w Tuliszkowie. 19 maja obchodzono 20- lecie istnienia stowarzyszenia. Były kwiaty, muzyka, podziękowania i wiele wzruszających chwil.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Wręczenie dyplomów i nagród w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski”

12 maja w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, wręczone zostały dyplomy i nagrody w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski”. W tej, jubileuszowej, X już edycji tego konkursu wzięło udział ponad 80 dwuosobowych zespołów uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Płonie stodoła w Felicjanowie. Strażacy walczą z ogniem

Trwa właśnie akcja gaszenia pożaru w miejscowości Felicjanów w gminie Władysławów. W poniedziałek, około godziny 23.30 ogień objął całą stodołę mieszczącą się tuż przy drodze głównej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: II Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków

18 maja w świetlicy wiejskiej w Malanowie odbył się II Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wielkie gotowanie z nagrodami, czyli smakowita majówka w Kaczkach Średnich

W niedzielę, 22 maja w Kaczkach Średnich (gmina Turek) królowały nie tylko rośliny i maszyny. Majówka Powiatu Tureckiego to także niekwestionowane święto smaków - nie tylko tych lokalnych. Na scenie dosłownie wrzało!

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.