Gm. Turek: Gimnazjaliści ze Słodkowa odliczają dni do egzaminów

Bal Gimnazjalny w Słodkowie

Mała studniówka - tak nazywany jest bal gimnazjalny, którym uczniowie rozpoczynają odliczanie do egzaminów. Uroczystego poloneza jako pierwsi w regionie zatańczyła młodzież z Gimnazjum w Słodkowie.

Tegoroczne bale gimnazjalne będą wyjątkowe. Wszystko dlatego, że szkolne mury opuści niebawem rocznik, który zamyka w Polsce etap nauki w gimnazjach. O tym, jakie to ma znaczenie mówił do młodzieży wójt gminy Turek, Karol Mikołajczyk.

- Czekają was ważne egzaminy. One już będą decydować o tym, jaką szkołę średnią będziecie mogli wybrać. To z kolei będzie jakąś przepustką na wyższe studia. A to z kolei sprawi, że w dużej mierze od tego będzie zależała wasza przyszłość, wasz status społeczny, zawodowy. Na dobrą sprawę już powoli decydują się wasze losy.

Po przemówieniach wybrzmiały słowa „Poloneza czas zacząć” i gimnazjaliści zaprezentowali wszystkim długo opracowywany taniec. Wzruszenia nie kryli nie tylko nauczyciele i dyrekcja szkoły, ale przede wszystkim dumni rodzice, którzy obserwowali swoje pociechy.

Dalsza część czwartkowego wieczoru upłynęła na wspólnej radosnej zabawie.

Moda, piękno i namiastka kosmosu- czyli „ZST Fashi...
Tesco znika z Turku. Sklep jest nierentowny

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.