Kilka informacji, które warto znać przed zakupem golarki elektrycznej

Golarka Elektryczna

Golarki elektryczne są zdecydowanie łatwiejsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Jednak nie każdy mężczyzna miał do tej pory możliwość „zasmakować” wygody użytkowania tego sprzętu. Jeżeli do tej pory korzystałeś wyłącznie ze standardowej maszynki do golenia, to najprawdopodobniej narażony byłeś na podrażnienia skóry spowodowane stępionymi ostrzami. W golarkach elektrycznych ten problem przestaje istnieć, a skóra po goleniu jest gładka, o równomiernym kolorycie. W naszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu golarki elektrycznej i na jakie funkcje należy zwrócić uwagę.

Dwa rodzaje golarek elektrycznych

Mimo że obie golarki służą do osiągnięcia jednego celu – ogolenia zarostu, to każda pracuje w inny sposób. W zależności od oczekiwanych efektów i czasu, jakim dysponujesz, warto wybrać golarkę elektryczną, która spełni Twoje oczekiwania.

Golarka obrotowa

Te maszynki do golenia wykorzystują okrągłe ostrza, których moc pracy można dostosować do oczekiwanego efektu. Golarki rotacyjne mają zwykle trzy okrągłe główki z obrotowymi okrągłymi nożami, które działają tak, aby ich kąt nachylenia pasował do kształtu Twojej twarzy. Dzięki tej technologii urządzenie nie powoduje podrażnień naskórka, a jednocześnie doskonale spełnia swoją rolę. Budowa maszynki jest zaprojektowana w taki sposób, żeby noże były ukryte pod aluminiową osłoną, w ten sposób golarka rotacyjna zapewnia ochronę Twojej twarzy i minimalizuje ryzyko zacięcia. Elektryczne golarki obrotowe na ogół pasują do mężczyzn, którzy mają gęstą brodę. Doskonale radzą sobie z dłuższymi i kręconymi włosami na brodzie. Dzięki trzem ostrzom, które dostosowane są do pracy przy niesfornych włosach możesz, bez problemu mocno skrócić brodę, jaki i jedynie wyrównać jej kształt. Golarka elektryczna obrotowa to doskonałe rozwiązanie dla mężczyzny, który nie zamierza golić się codziennie, a jego ulubiony look to tygodniowy zarost. Jeżeli masz zamiar zapuścić brodę, a nie lubisz wycieczek do Barber shopu, to golarka rotacyjna pomoże Ci zadbać o kształt i fason swojego zarostu.

Golarka foliowa

Alternatywnym rozwiązaniem dla golarki obrotowej jest golarka foliowa. Jej przeznaczenie jest znane osobom, które preferują codzienne golenie. Jej głównym celem jest pozbycie się zarostu, tak aby skóra była gładka i niepodrażniona. Efekt, który uzyskasz golarką foliową nie jest porównywalny z efektem po zastosowaniu tradycyjnej maszynki. W tym przypadku nie zobaczysz na swojej twarzy zmian skórnych i nie będziesz musiał ratować się plastrem po zacięciu skóry. Sama konstrukcja golarki foliowej jest zaprojektowana w ten sposób, żeby nie narażać skóry na podrażnienia. Wykonana jest z cienkiej zakrzywionej folii, która pokrywa ostrza tnące. Wygląd i kształt golarki wymusza sposób prowadzenia ręki. Najlepiej poruszać maszynką po twarzy w górę i w dół, wtedy zapewnisz sobie odpowiednie podniesienie włosa od nasady i wprowadzenie go w otwory znajdujące się w folii. Dzięki takiemu zabiegowi ostrza z łatwością skrócą włos na oczekiwanej długości. Ten rodzaj urządzenia zdecydowanie bardziej nadaje się do kilkudniowego zarostu niżeli do długiej, bujnej brody.

Decydując się na golarkę elektryczną, możesz być pewien, że będziesz się cieszył z jej wydajności i funkcjonalności przez wiele lat. Nie zawiedzie Cię też sposób prowadzenia maszynki po twarzy, który uniemożliwia zacięcia skóry, jednocześnie dając pożądany efekt.

Jedno urządzenie, wiele funkcji - co może zrobić d...
Co jadano na dawnej polskiej wsi? Poznaj staropols...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.