Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

UKS Piątka Turek pokonuje AZS UMK Toruń wynikiem 3:1

UKS Piątka Turek - AZS UMK Toruń

Dzisiaj tj. 7 kwietnia w Turku odbył się ostatni mecz rozgrywek ćwierćfinałowych. Nasi reprezentanci pokonali przeciwników wynikiem 3:1 oddając po zaciętej walce tylko pierwszy set.

Drużyna z Turku niesiona dopingiem kibiców po raz koleiny wygrała mecz. Zawodnicy rozpoczęli grę w pełni skoncentrowani i przygotowani, co pokazali już w pierwszych minutach meczu. Niestety kilka błędów i seria straconych zagrywek sprawiła, że przeciwnicy zdołali wygrać pierwszy set 25:27.

Ekipa z Turku drugi set zaczęła na bardzo wysokim poziomie szybko „odskakując” przeciwnikom na kilka punktów. Bardzo mocna zagrywka i idealnie wykończone akcje Adama Banasiaka pozwoliły utrzymać przewagę do końca seta w którym straciliśmy tylko 21punktów.
Trzeci i czwarty set również należał do siatkarzy z Turku. Po kilku długich akcjach z których wychodziliśmy zwycięsko nasi siatkarze nabrali wiatru w skrzydła, co przekładało się na coraz lepsze efekty zarówno w ataku, jak i w obronie. Świetna gra przy siatce Damiana Skorupy i seria mocnych, idealnych zagrywek w wykonaniu Adama Paciorka sprawiły, że trzeci i czwarty set wygraliśmy kolejno do 22 i do 19.
Cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 (25:27, 25:21, 25:22, 25:19).

I etap baraży czyli turniej ćwierćfinałowy w Turku już za nami.
III Liga Mężczyzn- Ćwierćfinał 2019 Turek

Kolejnym etapem będzie turniej półfinałowy, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia. W rywalizacji weźmie udział 16 zespołów podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły (mecze systemem „każdy z każdym”). Dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do finału.