Wielkie kolędowanie w szkole muzycznej

Koncert w Szkole Muzycznej w Turku

Wspólne kolędowanie to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku zaprosili swoich najbliższych na wyjątkowy koncert.

Koncerty kolęd w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej są już tradycją. W tym roku także nie mogło zabraknąć pięknych tradycyjnych kolęd zagranych m.in. przesz szkolną orkiestrę dętą, ale też zespoły instrumentalne, złożone z wiolonczelistów, akordeonistów, skrzypaczek, flecistów, trębaczy, pianistów czy saksofonistów. Usłyszeć można było nie tylko popularne kolędy, ale też mniej znane świąteczne piosenki. Wyjątkową prezentację pt. „Pamiętaj człowiecze” przygotowali uczniowie z klasy rytmiki i kształcenia słuchu. Ze specjalnie na tę okoliczność przygotowanym repertuarem zaprezentował się także szkolny chór.

Na zakończenie koncertu wszyscy - wspólnie z publicznością - wykonali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

„Świąteczna ulica” w ZSR w Kaczkach Średnich
Jedno urządzenie, wiele funkcji - co może zrobić d...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
czwartek, 20 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.