Władysławów: Charytatywnie dla Huberta

Bieg dla Huberta

Nie zważając na śnieg i mróz na starcie biegu charytatywnego dla Huberta stanęły dziś dziesiątki zawodników. Dopisali też chętni na marsz z kijkami, a to wszystko w szczytnym celu.

Mały chłopiec, pięcioletni Hubert Frankowski ma niezwykłą moc. Sprawił, że mimo mrozu i śniegu dziesiątki osób wyszły z domu, aby biegać i maszerować - specjalnie dla niego. Życie Huberta nie jest bowiem takie, jak jego rówieśników. Chłopiec choruje na encefalopatię, a jego stan wymaga specjalistycznych terapii i rehabilitacji. Stąd zrodził się pomysł, aby zorganizować charytatywną imprezę sportową.

Uczestnicy mieli do wyboru pięciokilometrowy marsz nordic walking, bieg na takim samym dystansie, albo rekreacyjny marsz na półtora kilometra. Strażacy zadbali natomiast, aby chętni mogli oddać się też kąpieli w lodowatej wodzie. Amatorzy morsowania mogą skorzystać ze specjalnie rozstawionego dla nich basenu. Na mecie na wszystkich czekają medale, gorąca herbata, ciepła zupa i pyszne domowe ciasta.

Mikołaj ze swą świtą przekroczył bramę magicznej k...
Władysławów: Choinka w Wyszynie, jak malowana

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.