Wideo: Pot, łzy i satysfakcja - taki jest Husar Race

Image_45

Pełen wyzwań, przeszkód, hektolitrów potu, ale też dający ogrom radości i satysfakcji - taki jest Ekstremalny Bieg dla Służb Mundurowych „Husar Race”, który w niedzielę, 12 sierpnia po raz trzeci zorganizowano w Wyszynie.

Ponad 160 uczestników, nie zważając na warunki atmosferyczne stanęła na starcie tegorocznej edycji ekstremalnego biegu. Dla zawodników przygotowano najeżoną przeszkodami trasę o długości około 6,5 km. Biuro zawodów, start i meta zlokalizowano natomiast na terenie Łowiska Borowy Staw. Celem biegu od początku jest propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, promocja Wyszyny i okolic, a także integracja służb mundurowych, promocja oraz zachęcenie osób cywilnych do pracy w szeregach Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojsku RP, Służby Więziennej, Straży Leśnej oraz w pozostałych służbach.

Na trasie biegu każdego roku stają nie tylko dzielni i twardzi mężczyźni. Z każdą edycją przybywa też kobiet, które swoją odwagą, sprawnością, siłą i determinacją nierzadko potrafią panów zawstydzić. Tak było również w tym roku. Błoto, kurz, polewanie wodą, strumyk, zjazd z plandeki - to tylko niektóre z trudności z którymi borykali się śmiałkowie. Nowością był natomiast specjalny bieg dla najmłodszych - „Mały Husarz”, który wystartował już po zakończeniu biegu głównego.

Organizatorami biegu byli jednostka OSP Wyszyna, LZS Baszta Wyszyna oraz Urząd Gminy we Władysławowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął poseł Ryszard Bartosik. 

 

Kawęczyn: „Kiedyż się rolnik ma weselić i Bogu pok...
Jedyna w powiecie umowa na fotowoltaikę już podpis...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.