Brudzew: W nocy spłonęło około 200 balotów słomy. Akcja strażaków wciąż trwa

pożar balotów słomy

Do chwili obecnej trwają działania związane z pożarem balotów słomy, który miał miejsce w Brudzyniu w gminie Brudzew. Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej z terenu całego powiatu tureckiego. Właśnie teraz odbywa się częściowa „podmiana” ratowników.

Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali 23 marca chwilę po północy. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej nie tylko z gminy Brudzew, ale także z całego powiatu tureckiego. Dziesięć jednostek zmagało się z ogniem, który pojawił się przy jednym z bloków mieszkalnych. Do akcji zadysponowano zastępy z Krwon, Koźmina, Brudzewa, Chrząblic, Władysławowa, Malanowa, Wyszyny, Chylina oraz dwa zastępy z Turku.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia oraz opanowaniu go, by nie rozprzestrzenił się na dalsze tereny.

Jak informuje rzecznik prasowy PSP Turek st.kpt. Jacek Erkiert spłonęło około 200 balotów słomy, które składowane były między innymi pod zadaszeniem, a w obrębach ognia znajdowały się wiaty, silosy i stodoła.

W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Do chwili obecnej na miejscu trwają działania w których udział biorą również funkcjonariusze policji.


fot. Patryk Bajdek


ABC pracy w Polsce - bezpłatne warsztaty dla obywa...
Ćwiczenia strażaków z Turku w Kinie "Tur"

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.