Dzień Dziecka w turkowskiej strażnicy

PSP Turek

W piątkowe popołudnie, 24 czerwca 2022 roku, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka oraz Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Turku.

Z racji tego, że aktywność sportowa na wielu płaszczyznach jest nieodłącznym elementem przygotowania do pracy każdego strażaka, drużyny siatkarskie mogły sprawdzić podczas turnieju efekty trudu i potu wylanego na treningach w ramach doskonalenia zawodowego. W szranki rywalizacji na boisku wielofunkcyjnym stanęły cztery drużyny reprezentujące zmiany służbowej JRG oraz system 8-godzinny i SKKP. Wszystkim drużynom gratulujemy zaangażowania i sportowej postawy, a zwycięzcom osiągniętego sukcesu. Tegoroczny turniej wygrała Zmiana I Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Po zakończonym turnieju siatkarskim na terenie strażnicy spotkały się i wspólnie bawiły rodziny funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych. Na wszystkich przybyłych na festyn - przede wszystkim jednak na dzieci - czekały atrakcje, takie jak stanowisko gaszenia pożaru za pomocą hydronetek wodnych, pokazy sprzętu strażackiego czy Sala Edukacyjna Ognik. Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które licznie przybyły do tureckiej strażnicy.

Organizatorem festynu była Komenda Powiatowa PSP w Turku oraz organizacje związkowe działające przy Komendzie Powiatowej PSP - Organizacja Oddziałowa NSZZ ,,Solidarność’’ oraz Organizacja NSZZ Pracowników Pożarnictwa.

źródło: PSP Turek

Kawęczyn: Rok trudny i zaskakujący. Wójt Jan Nowak...
Przykona: Widowiskowe i pełne emocji regaty żeglar...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.