Edukacja przez zabawę na Sali Ognik

Edukacja Ognik

Tegoroczny maj za sprawą obchodzonego w tym właśnie miesiącu Międzynarodowego Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku obfitował w spotkania z najmłodszymi entuzjastami zawodu strażaka.

Na sali edukacyjnej ,,Ognik’’ zorganizowano zajęcia w ramach prewencji społecznej oraz prelekcje i pogadanki dotyczące pracy i zawodu strażaka. Zajęcia przeprowadzone zostały dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku przekazali dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz zawodu strażaka.

W czasie prelekcji dzieci zostały zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru i innych niebezpiecznych zdarzeń. Przypomniano i utrwalono również numery alarmowe. Zajęcia edukacyjne jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli z terenu powiatu tureckiego . Wzięło w nich udział 352 dzieci 36 opiekunów. Wizyta pogłębiła i utrwaliła wiedzę w zakresie bezpieczeństwa, zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej oraz pozytywnie wpłynęła na kształtowanie ufnego stosunku do służb mundurowych.

Więcej informacji na temat sali edukacyjnej ,,Ognik’’ można znaleźć pod adresem : https://www.gov.pl/web/kppsp-turek/ognik

źródło: PSP Turek

Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kata i jubileusz tu...
Tuliszków: Uroczyste podsumowanie konkursu "Mamy b...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.