Tragedia na 3 Maja. Kobieta zatruła się tlenkiem węgla

3 Maja

Środek jesieni i zima to czas, kiedy śmiertelne żniwo zbiera tlenek węgla. Każdego roku służby odnotowują kilkadziesiąt zgonów z tej przyczyny. Do jednego z nich doszło w Turku podczas trwającego weekendu.

W sobotę, 6 listopada, późnym wieczorem służby ratownicze zostały zadysponowane na ul. 3 Maja w Turku.
Około godz. 21.30 na miejsce przybyły trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze policji.

Po otworzeniu mieszkania znaleziono kobietę, która niestety na skutek zatrucia tlenkiem węgla poniosła śmierć. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon kobiety. Sprawę śmierci wyjaśnia policja.

Czad (tlenek węgla) jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i bez trudu rozprzestrzenia. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że jest on gazem niewyczuwalnym zmysłami człowieka, co stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Następstwem ostrego zatrucia może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał albo nawet natychmiastowa śmierć. Aby uniknąć zaczadzenia należy zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz prawidłowy odpływ spalin. Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto sprawdzić drożność przewodów wentylacyjnych i kominów, a także zadbać o odpowiednią konserwację urządzeń grzewczych.
Dziesięć rund i 14. zwycięstwo. Kamil Gardzielik w...
Gm.Turek: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w P...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 22 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.